Lenka L. Lukačovičová a generálny konzul Andrej Michalec. PHOTO: FB Generálny konzulát SR v Bruseli

Značku Slovenský dom v Bruseli podporila aj výtvarníčka Lenka L. Lukačovičová

Ďalšie umelecké dielo v rámci projektu streetart galérie 40 x 60 Brussels bolo v pondelok inštalované na Generálnom konzuláte Slovenskej republiky v Bruseli. Výstavu slovenskej výtvarníčky Lenky L. Lukačovičovej sprostredkoval generálny konzul Andrej Michalec, informuje spravodajca TASR.

Michalec pripomenul, že aj toto podujatie sa koná pod značkou Slovenský dom a v rámci širšieho a dlhodobejšieho projektu streetart galérie 40 x 60 Brussels, ktorý do belgickej metropoly prináša súčasné slovenské umenie. Koncept projektu street art galérie 40 x 60 Brussels vytvorili a umeleckými garantkami sú slovenské výtvarníčky Lenka L. Lukačovičová a Martina Rötlingová. „Moja fotografická prax sa snaží prepájať fotografiu, performance a inštaláciu. Zaujíma ma obraz, ktorý nie je stabilný. Snažím sa, aby s každou novou výstavou fotografie menili identitu a kontext čítania. Vždy pracujem s výstavným miestom a hľadám v ňom nové kontexty čítania“, uviedla Lukačovičová pri príležitosti inštalácie jej diela v areáli Generálneho konzulátu SR.

Lenka L. Lukačovičová vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Absolvovala viacero študijných pobytov v zahraničí. V Belgicku študovala na bruselskej LUCA School of Arts, Ana Torfs. V súčasnosti učí na Katedre fotografie a nových médií VŠVU v Bratislave a venuje sa vlastnej tvorbe. Vystavuje doma aj v zahraničí, je nositeľkou viacerých medzinárodných cien. Autorka v priebehu augusta 2023 absolvuje tvorivý pobyt v Belgicku. Výber diel, ktoré v tomto kontexte vytvorí, bude vystavený formou open studia na Generálnom konzuláte SR v Bruseli. Vernisáž výstavy je naplánovaná na 3. septembra.

Viac..  Europoslanci vyzvali EÚ, aby podporovala občanov v neliberálnych systémoch

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Klimatológ J. Pecho: Zmena klímy je existenčná hrozba pre celú planétu

Zmenu klímy mnohí považujú za relatívne kontroverznú tému a to aj napriek nezvratným vedeckým a empirickým …

Consent choices