Ukrajinský prezident zvažuje vyhlásenie výnimočného stavu

ukrajina
PHOTO: Flickr.

KYJEV – Neľútostné boje na Ukrajine pokračujú. Podľa doteraz nepotvrdených informácií padlo v bojoch neďaleko Slavjanska približne 500 povstalcov. Hlásia aj ďalšie stovky zranených. Ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov zvažuje vyhlásenie výnimočného stavu.

Počet vojakov sa zvyšuje

Dočasný ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov vláde premiéra Arsenija Jaceňuka nariadil preskúmanie možností na vyhlásenie výnimočného stavu vo východnej Doneckej a Luhanskej oblasti.

Armáda bojuje so separatistami. Pre tamojšie nepokoje úrady rozhodli o uzavretí letiska v Donecku, ktoré nebude vypravovať ani prijímať lety najmenej do konca mesiaca. Ukrajinská armáda medzitým zvyšuje svoju vojenskú prítomnosť na hranici s Podnesterskom.

Všetky vládne budovy

Ukrajinské jednotky v utorok odštartovali rozsiahlu ofenzívu proti proruským separatistom v meste Slavjansk. Minister vnútra Arsen Avakov informoval, že armáda postúpila na predmestia mesta, keď prerazila povstalecké pozície v okolí dediny Semenovka pri Slavjansku.

Viac..  Komisia navrhuje nové opatrenia zamerané na zručnosti a talenty

Novozvolený prezident Petro Porošenko vyhlásil, že protiteroristická operácia bude pokračovať intenzívnejšie. Armádne sily v okolí Slavjanska boli v posledných dňoch značne posilnené a do bojov sa zapojilo aj letectvo. Separatisti okupujú v Slavjansku skoro všetky vládne budovy a v meste a jeho okolí majú zriadené kontrolné stanovištia.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

Putin

NEMECKO: Šéf námorníctva po kontroverzných výrokoch o Kryme odstúpil

BERLÍN 23. januára (SITA/AP) – Šéf nemeckého vojenského námorníctva v sobotu odstúpil zo svojej funkcie …

Consent choices