Strašný hladomor v Somálsku! Európska komisia hľadá pre krajinu peniaze

Somálska žena s dieťaťom
PHOTO: Flickr.

Komisárka pre Medzinárodnú spoluprácu a humanitárnu pomoc navrhla 10 miliónov € pre pomoc Somálsku. K príspevku hľadá aj iných partnerov.

Komisia sa rozhodla poslať Somálsku ďalšie peniaze po júlovom zhoršení situácie, kedy nedostatočný dážď a vojenské konflikty dohnali takmer 3 milióny ľudí k hladomoru. Komisárka Georgieva požiadala o spoluprácu OSN a iné mimovládne organizácie, čo by malo Somálčanom priniesť jedlo, vodu, zdravotné potreby a prístrešie v sume takmer 50 miliónov.

„Somálsko pustošia veľké suchoty, spájajúc vojenské konflikty a extrémna chudoba. Čoraz viac rodín je bez jedla, mnohé utekajú z domovov pred konfliktami. Potrebujú pomoc medzinárodnej humanitárnej asistencie, aby sa situácia ešte nezhoršila, ako tomu bolo v roku 2011. Vtedy sa  Somálskom prehnala katastrofa. Európa je aktívna, hľadáme ďalších darcov, aby sa k nám pripojili aj iní predtým, než bude neskoro,“ povedala komisárka.

Viac..  M. Lexmann: Uľahčíme mobilitu osobám so zdravotným postihnutím

Krajinu neprestajne sužujú suchoty už štyri roky. V južnej a strednej časti sa neobjavili dostatočné dažde. Z 3 miliónov humanitárne nezaistených ľudí je 200 000 detí vo veku ani nie piatich rokov. 1 milión Somálčanov utieklo zo svojich domovom pre nebezpečné podmienky.

O mve

Odporúčame pozrieť

Yemen

Najnebezpečnejšími krajinami pre Slovákov sú Irak, Sýria, Líbya, Jemen a Somálsko

BRATISLAVA – Najnebezpečnejšími krajinami pre Slovákov sú Irak, Sýria, Líbya, Jemen a Somálsko. Informoval o …

Consent choices