Európa by mala mať strach z útokov islamistiek, varuje Taliansko

islam
PHOTO: Ilustračné Flickr.

RÍM – Talianske tajné služby varovali pred rastúcim rizikom islamistických útokov nielen v Taliansku, ale aj vo zvyšku Európy. Páchatelia môžu byť podľa nich ženy. Informovala o tom agentúra ANSA.

Tajné služby vo svojej správe pre taliansky parlament uvádzajú, že atentátničky môžu byť manželky, priateľky a iné ženy, ktoré sú v nejakom vzťahu k bojovníkom Islamského štátu.

Zničené koloseum

Podľa rozviedky je Taliansko „potenciálnym cieľom“ pre islamistických teroristov pre svoju „symbolickú hodnotu, ktorú má ako centrum kresťanstva“. Doteraz ale neboli odhalené žiadne „činnosti alebo plány“ islamských extrémistických skupín.

Varovanie nadväzuje na predchádzajúce vyhrážky členov ISIS, že radikáli majú na muške Vatikán a pápeža Františka. ISIS napríklad zverejnil na internete koláže svojej čiernej vlajky vznášajúcej sa nad „dobytým“ Svätopeterským námestím alebo zničeným koloseom.

Viac..  Komisia víta politickú dohodu o boji proti zneužívajúcim žalobám proti verejnej účasti

Tisíce utečencov

Vatikán ale uvádza, že si je vedomý konkrétnych hrozieb voči centru katolíckej viery.

Taliansko a Európa sú podľa tajných služieb vo väčšom ohrození od tej doby, čo ISIS získal pevnú pôdu pod nohami v severnej Líbyi, z ktorej mieri cez more do Talianska tisíce utečencov.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

Skripek

Europoslanec Branislav Škripek odovzdal prezidentovi A. Kiskovi knihu „Odhaľovanie Islamu“

Som veľmi rád, že pán prezident zaviedol tradíciu stretnutí s europoslancami za Slovensko a zaujíma …

Consent choices