Zapojte sa do vedomostnej súťaže „Mladý Európan 2015“

komisa
Európska komisia. PHOTO: Flickr.

Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlasujú tento rok jubilejný – už desiaty ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Súťaž je určená študentom druhých a tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

„Súťaž Mladý Európan dáva študentom možnosť ukázať svoje vedomosti o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Zároveň získajú nové poznatky o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ. Tento rok sa pozrieme aj na to, čo robí Únia v oblasti rozvojovej pomoci a aké programy ponúka pre študentov a učiteľov (Erasmus+), európske mestá a obce (Európa pre občanov) či ľudí hľadajúcich si prácu (EURES) alebo podnikateľov. Verím, že mladí ľudia lepšie spoznajú výhody spoločnej Európy a naučia sa ich naplno využívať,“ povedal v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Záštitu nad súťažou tento rok prevzal predseda vlády SR, pán Róbert Fico a podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu, pán Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Informatizácia spoločnosti a Centrálny koordinačný orgán.

Pre veľký záujem zo strany pedagógov a študentov sme v tomto ročníku  tiež zvýšili počet súťažiacich trojčlenných družstiev pre regionálne kolá z 10 na 15. Prihlášky je možné posielať do 18. marca 2015. Regionálne kolá Mladého Európana sa uskutočnia od 8. apríla  do 6. mája 2015.

Viac..  Postavenie umelca: lepšie pracovné podmienky umelcov a kultúrnych pracovníkov

Prvé kolo regionálnych súťaží bude pozostávať z vedomostného testu o Európskej únii. V druhom kole môžu súťažiaci preukázať svoje jazykové zručnosti.

Do tretieho kola regionálnych súťaží postúpia tri najlepšie súťažiace družstvá, čakajú ich zaujímavé vedomostné otázky doplnené obrázkami. Víťazi regionálnych kôl postúpia do finálneho celonárodného kola.

Národné kolo súťaže Mladý Európan sa uskutoční 4. júna 2015 v Bratislave. Na víťazov čakajú hodnotné a zaujímavé ceny.

O ram

Odporúčame pozrieť

Vyvrcholila vedomostná súťaž Mladý Európan 2023 a Mladý digitálny Európan 2023

Úspešné vyvrcholenie vedomostnej súťaže Mladý Európan 2023 a Mladý digitálny Európan 2023 15. júna 2023 …

Consent choices