YPE ponuka platené stáže vo Švajčiarsku!

Chceš získať nové skúsenosti a cennú prax? Slovensko ti nestačí? Prihlás sa do YPE stážového programu vo Švajčiarsku, vďaka ktorému získaš osobnú skúsenosť a náhľad na fungovanie verejnej správy mimo Slovenska. Absolvovanie takejto stáže ti tiež môže pomôcť pri lepšom uplatnení sa na trhu práce na Slovensku či kdekoľvek v Európe.

Youth Politics Education (Platforma vzdelávania o politike) prináša unikátny vzdelávací celoročný program Akadémiu dobrej politiky. Prostredníctvom seminárov a workshopov pripravujeme mladých ľudí na stáže, ktoré im ponúkame v spolupráci s našimi partnermi.

Norman Thatcher Scharpf, zástupca amerického veľvyslanca na Slovensku rozpráva o dôležitosti projektov ako je Akadémia dobrej politiky

 

Čo ti stáž prinesie?

  • nový pohľad na fungovanie verejnej správy v krajine, ktorá sa umiestňuje na popredných miestach v hodnoteniach transparentnosti a zodpovednosti verejných činiteľov a verejnej správy (podľa posledných prieskumov Transparency International sa Švajčiarsko umiestnilo na 7 mieste zo 177 v hodnotení korupcie so 85 bodmi zo 100).
  • skúsenosti s prácou na zahraničných projektoch vo verejnej správe
  • prepojenie teórie na prax

Počas stáže budeš dostávať finančnú odmenu na pokrytie nákladov spojených so stážou (min. 1000 CHF).

Trvanie stáže je od 3-5 mesiacov, záleží však na dohode medzi stážistom a konkrétnym úradom.

Tak neváhaj a prihlás sa na oficiálnych stránkach YPE TU.

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracoval Miroslav Hajnoš

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

ovzdusie

Komisia víta predbežnú dohodu o čistejšom ovzduší v EÚ

Komisia víta predbežnú politickú dohodu medzi Európskym parlamentom a Radou o revidovanej smernici o kvalite okolitého …

Consent choices