Nemecký minister financií daruje gréckemu kolegovi eurá. Čokoládové

ATÉNY – Grécka kríza sa dá brať aj s humorom. Ak nie ste Gréci. Dôkazom môže byť žart nemeckého ministra financií Wolfganga Schäubleho, ktorý v nedávnom televíznom programe pre deti navrhol, že dá niekoľko čokoládových euromincí svojmu gréckemu kolegovi Janisovi Varufakisovi. Na posilnenie nervov.

Nemecký minister, ktorý je stúpencom tvrdej línie voči Grécku, sa s Varufakisom v uplynulých mesiacoch niekoľkokrát dostal do sporu pre grécky dlh a reformy, ktoré po vláde v Aténach požadujú medzinárodní veritelia výmenou za ďalšie peniaze.

V detskom programe Logo nemeckej stanice ZDF sa Schäuble k napätiu okolo Grécka vyjadril s humorom. Keď detská reportérka podávala ministrovi hrsť čokoládových mincí, Schäuble odpovedal: „Vezmem ich pár svojmu gréckemu kolegovi, tiež potrebuje silné nervy,“ píše agentúra Reuters.

Viac..  EK schválila slovenskú schému pomoci 44 miliónov EUR na podporu pri uskladňovaní elektrickej energie

Platobná neschopnosť

Zadlžené Grécko sa potýka s hrozbou platobnej neschopnosti. Požiadavky na dôchodkovú a pracovnú reformu, ktoré by mu uvoľnili cestu k peniazom z dohodnutého záchranného programu, krajne ľavicový kabinet s poukazom na svoje predvolebné sľuby, už týždne odmieta.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

EÚ pomáha Grécku hasiť ničivé lesné požiare

Členské krajiny EÚ zmobilizovali 11 hasičských lietadiel a jeden vrtuľník z rezervy rescEU na pomoc …

Consent choices