Twitterová vojna ministra financií Kažimíra, pohneval si Grékov

BRATISLAVA, ATÉNY – Vlna gréckej kritiky sa ušla aj nášmu ministrovi financií. Peter Kažimír ich nahneval svojimi odkazmi na sociálnej sieti, počas nekonečných rokovaní únie. Status, kde dohodu v Bruseli nazval výsledkom gréckej jari napokon stiahol a vydal aj ospravedlnenie.
V Bruseli, na nekonečných rokovaniach, sa minister financií Peter Kažimír stal miláčikom médií a to nie len kvôli svojej odbornosti, ale najmä žoviálnosti a otvorenosti. Na sociálnej sieti Twitter si však pohneval Grékov.

„Kompromis, ktorý sa dnes ráno dosiahol pri rokovaní o Grécku, je pre Atény ťažký, pretože ide o výsledky „Gréckej jari,“ píše sa v správe Petra Kažimíre na Twitteri.

Peter Kažimír o Grécku Twitter
Zdroj: Twitter/Kazimirpeter

Veľká kritika

V momente profil Petra Kažimíra zavalila grécka kritika. Od vulgárnejších „twittov“, až po slušnejšie, že politik by mal vedieť, kedy prestať. Že či to myslel tak, že po Pražskej jari prišli tanky a po Arabskej prevraty. Ministrov status neskôr zmizol, tvrdí však, že kritiku ustojí.

„Moja kritika bola vždy nasmerovaná nie proti gréckemu národu, ale práve voči predstaviteľom novej gréckej vlády, ktorá sa dostala k moci tým, že sľúbila ľuďom nebo na zemi,“
uviedol Peter Kažimír.

Diplomatický škandál

Neostalo len pri ľuďoch. Ozvala sa aj grécka diplomacia, vyslanec Atén sa „zastavil na slovíčko“ na našom ministerstve. Slovenská diplomacia je diplomatickejšia ako minister financií a naše ministerstvo zahraničných vecí komentovalo celú záležitosť viac ako diplomaticky.

„Nebýva zvyklosťou verejne komunikovať to, čo máme s našimi diplomatickými partnermi,“
povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano.

Viac..  Eurokomisia odporučila otvoriť prístupové rokovania s Ukrajinou a Moldavskom

Vážiť slová

Treba veriť, že si to vzájomne ministerstvá gentlemansky vydiskutujú. Odborník na medzinárodné vzťahy si ale myslí, že v časoch, keď sa Gréci cítia ponížení, treba vážiť slová. Twitter ministra nie je ako twitter civilnej osoby.  „Čokoľvek, čo politik povie na sociálnych sieťach má takú istú váhu, ako keby to povedal aj v klasických médiách,“ myslí si odborník na zahraničnú politiku Pavol Demeš.

Mnohí naopak s ministrom súhlasia, a myslia si, že Gréci by nemali byť prehnane precitlivení. Grécka jar nebol zďaleka Kažimírov jediný status. V ďalšom ohodnotil stav po rokovaniach, že je až neuveriteľné ako sa z húsenice môže zrazu stať motýľ.

Kažimír o Grécku
Zdroj: Twitter.com/Peter Kažimír

Ani tento neostal bez gréckeho povšimnutia. V každom prípade grécka dráma ešte nekončí a ani ministrove statusy. „Nehodlám ostať v kúte a šúchať nohami, chcem naďalej hovoriť to, čo si myslím,“ dodal Kažimír.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

eurozona

Spotrebitelia v eurozóne zvýšili inflačné očakávania

Domácnosti v eurozóne očakávajú, že inflácia zostane nad dvojpercentnou cieľovou hodnotou Európskej centrálnej banky (ECB) …

Consent choices