Nemecká kancelárka Merkel vyzvala utečencov, aby odmietli diskrimináciu a anisemitizmus

BERLÍN – Nemecká kancelárka Angela Merkel vyzvala utečencov prichádzajúcich do Nemecka, aby prijali miestne hodnoty a odmietli diskrimináciu a anitsemitizmus.

Príchod státisícov migrantov, väčšinou utekajúcich pred vojnou a chudobou na Blízkom východe, je podľa Merkel veľkou príležitosťou, aby Nemecko vyjadrilo to, čo si predstavuje pod integráciou.

Posilňovanie antisemitizmu

„To neznamená, aby ste zabudli na vlastné korene, ale život s vašimi vlastnými koreňmi v rámci našich hodnôt a sociálneho poriadku, a súčasťou toho je neúprosný boj proti antisemitizmu,“ uviedla nemecká líderka na stredajšej návšteve v Židovskom múzeu v Berlíne.

Predseda nemeckej židovskej komunity upozornil, že príchod žiadateľov o azyl z krajín s všeobecne rozšíreným nepriateľským nastavením voči židom by mohol posilňovať antisemitizmus.

Afgancov vrátia

Nemecká kancelárka na utorkovej tlačovej konferencii uviedla, že v Nemecku môžu zostať len tí afganskí utečenci, ktorí by boli pre spoluprácu so Západom vo svojej krajine v ohrození života.

Utečencov, ktorí hľadajú len lepšie podmienky na život, bude krajina vracať. Merkel to uviedla na tlačovej konferencii po stretnutí s afganským prezidentom Ašrafom Ghaním. Podľa nej Afganistan svojich občanov potrebuje pre obnovu krajiny.

Viac..  Rozpočet EÚ 2024: vojna na Ukrajine, migračné tlaky, prírodné katastrofy aj globálna konkurencia

Lepší život nie je dôvod

„Ľuďom, ktorí pracovali pre zahraničné vojenské jednotky, napríklad pre nemeckú armádu a ktorí sú pre túto prácu v akútnom ohrození života, pomôžeme,“ uviedla Merkel.

„Pokiaľ sa ale nejaký utečenec vydal na cestu, pretože si vysníval lepší život, nie je dôvod k tomu, aby dostal azyl. V takých prípadoch budeme musieť tých ľudí vracať do Afganistanu,“ uviedla.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

 

O dac

Odporúčame pozrieť

Le Maire: Dohoda Francúzska a Nemecka bude základom pre fiškálne pravidlá EÚ

Dohoda medzi Francúzskom a Nemeckom, dvoma najväčšími krajinami Európskej únie (EÚ), položí základy pre aktualizované …

Consent choices