Terorista z Bruselu pracoval cez prázdniny v Európskom parlamente

BRUSEL – Jeden z teroristov, ktorý sa podieľal na bruselských útokoch, pracoval pred rokmi v Európskom parlamente ako upratovač. V rokoch 2009 a 2010 strávil v jednej z najdôležitejších budov Európskej únie vždy mesiac počas letnej brigády. Informáciu priniesla britská spravodajská televízia BBC s odvolaním sa na hovorcu parlamentu.

„Európsky parlament potvrdzuje, že pred siedmimi a šiestimi rokmi pracoval po dobu jedného mesiaca jeden z páchateľov teroristických útokov v Bruseli pre upratovaciu firmu, s ktorou mal v tú dobu Európsky parlament uzavretú zmluvu,“uviedol v prehlásení hovorca parlamentu Jaume Duch Guillot.

Upratovacia firma musela podľa neho doložiť, že najatý človek nemal žiadny kriminálny záznam. Úrady neupresnili, o ktorého z útočníkov konkrétne ide.

Odpálil sa na letisku

Podľa zdrojov spravodajskej televízie BBC ale išlo o Najima Laachraouiho, ktorý sa odpálil na letisku Zaventem.

Dvadsaťštyriročný útočník podľa dostupných informácií pochádzal z dobre integrovanej rodiny. Absolvoval katolícku školu, jeho mladší brat Mourad je úspešný belgický reprezentant v taekwonde.

Viac..  Maroš Šefčovič je šiestym najvplyvnejším Európanom

Rodina varovala políciu

Najim v roku 2013 odišiel do Sýrie, kde sa pripojil k hnutiu Islamský štát. Aj keď to jeho rodina podľa svojich slov ihneď nahlásila polícii, tá ani neprišla prehľadať byt. Domovú prehliadku vyšetrovatelia urobili až po novembrovom útoku v Paríži.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Toto je nápad, ktorý pomôže zachrániť ľudské životy na cestách, hovorí Ivan Štefanec

Počuli ste o prednom brzdovom svetle? Aktuálne dianie v europarlamente v štúdiu priblížil poslanec Európskeho …

Consent choices