Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: Kancelária IŠ.

Ivan Štefanec: Slovenské predsedníctvo má šancu naštartovať európsku ekonomiku

Podľa slovenského europoslanca Ivana Štefanca (KDH. EĽS) a člena Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa by nemali jednania o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie zatieniť témy, ktoré si slovenské predsedníctvo stanovilo. Ich zvládnutie totiž môže významne pomôcť k naštartovaniu európskej ekonomiky.

„Jednotný digitálny trh a Energetická únia sú ambiciózne projekty, ktoré nielen zmenia podobu európskeho hospodárstva, ale budú mať aj pozitívny efekt na každodenné životy našich občanov a podnikateľov. Vďaka Jednotnému digitálnemu trhu padnú existujúce prekážky v slobodnom toku dát a spotrebitelia budú mať prístup k službám, ktoré sú dnes obmedzené na územia jednotlivých členských štátov. Spoločne so súkromným sektorom pripravujeme aj rozsiahle investície do infraštruktúry a rozšírenie prístupu k vysokorýchlostnému internetu až do úrovne 5G. Väčšia konkurencia a nové možnosti znížia spotrebiteľské ceny a vytvoria podmienky pre tvorbu nových pracovných miest,“ uvádza Štefanec, ktorý je zároveň viceprezidentom SME Europe.

„Energetická únia nielen zníži našu závislosť na Rusku, ale bude iniciovať aj modernizáciu infraštruktúry a prepojenie existujúcich sietí tak, aby sa minimalizovali straty a znížila sa konečná cena energií pre firmy aj občanov.“

Podľa Štefanca je úlohou slovenskej vlády aj európskych inštitúcií, aby tieto pozitívne zmeny dokázali komunikovať smerom k verejnosti.

Viac..  Pred 30 rokmi nadobudla účinnosť Maastrichtská zmluva – Zmluva o Európskej únii

„Často sa stretávam s názorom, že Európska únia pre bežných ľudí nič nerobí. Nie je to pravda, čo dokazujú aj pripravované projekty. Je na nás všetkých, aby sme výhody európskej spolupráce jasne a pravdivo vysvetlili občanom.“      

O dac

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Ekologické ciele pri opätovnom používaní obalov sú reálne dosiahnuteľné

Európsky parlament prijal prepracované pravidlá na zníženie, opätovné použitie a recykláciu obalov. Po novom by …

Consent choices