Slovenská republika tento týždeň prijala v rámci relokácií ďalšiu skupinu utečencov. Na Slovensko prišlo z táborov v Grécku šesť ľudí. Sú to dve rodiny – matky s deťmi, ktorým bude udelený azyl z humanitných dôvodov.
Ide o 34-ročnú ženu z dvojročným synom pôvodom z Iraku a 34-ročnú ženu s 15-ročným synom a dvoma dcérami vo veku tri a osem rokov pôvodom zo Sýrie.
Ich presun bol zabezpečený v spolupráci s Medzinárodnou organizáciou pre migráciu (IOM). Tak ako v prípade každého žiadateľa o azyl išli najprv do Záchytného tábora v Humennom, kde prejdú vstupnou lekárskou prehliadkou, karanténou a azylovým procesom. Tu sa začnú pripravovať aj na následný integračný proces.
Spolu sme v rámci relokácií prijali doteraz deväť ľudí, počas leta v auguste prišla na Slovensko z Grécka žena zo Sýrie s dvoma dcérami. V súčasnosti u nich prebieha v Bratislave integrácia do slovenskej spoločnosti. Tak ako sme avizovali, sústreďujeme sa na najviac ohrozené skupiny, ako sú realizované prípady matiek s deťmi.
Slovensko sa v rámci dobrovoľných kvót zaviazalo, že príjme 100 ľudí v rámci relokácií z Grécka a Talianska a 100 ľudí v rámci presídlenia. Druhý záväzok sme si splnili presunom skupiny 149 ľudí z Iraku. Z tejto skupiny pokračuje v integrácii 86 Iračanov, časť sa vrátila domov z dôvodu, že nevedeli prekonať smútok za domovom, a tým pádom mali problém začleniť sa do života na Slovensku.
EuropskeNoviny.sk
kto vam dal pravo stale sem vlacit ludi?!! pytali ste sa naroda ci s tym suhlasi!!!! na slovensku je uz velmi potrebna revolucia!!!!pani politici si myslia ze si mozu robit co chcu!!!!
Doplnil by som – revolúcia boľševického typu. T.j. behom 24 hodín povešať všetkých hajzlov bez výnimky. Ináč tu poriadok nebude. Bohužiaľ, ale veľa voličov ten poriadok ani nechce. Plačú za socializmom a za celú dobu nezmúdreli. Atď.
Máš pravdu ale kto to zorganizuje ?
Nebojte sa – Fico sem potichúčky naláduje všetkých. Hlavne, že má slogan „migrantov nechceme“
Dobrý to počin pre ľudí v núdzi. Ale to to iba odrobinka v mori. Mali by ste zachraňovať hlavne prenasledovaných pre vieru, najviac sú v Iraku ohrození kresťania.
To predsa nie je pravda. Veď tu sa nejaký birmovaný komunista bije stále do pŕs, že žiadni utečenci… A národ slovenský mu verí. Len tak ďalej súdruhovia. Lenin večne živý!