One of us potraty
PHOTO: FB/oneofuseurope.

Miroslav Mikolášik: Potratová lobby zverejnila nežiaduce mená, sú medzi nimi aj Slováci

Štrasburg, 17. január 2016 Jedným z najviac zmieňovaných európskych „anti-choice“ tvorcov politík v novej štúdii o vyhliadkach pre potratový lobing je slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). Materiál vypracovali na objednávku spolupredsedníčky pracovnej skupiny Európskeho parlamentu pre reprodukčné zdravie Heidi Hautala (Strana zelených).  

Štúdia zameriavajúca sa na sexuálne, reprodukčné zdravie a práva v Európe si všíma tzv. anti-choice sily, ktoré v rámci europarlamentu zvyšujú úsilie, aby pro-life idey presadili pri tvorbe politík. Mikolášik sa pre potratovú lobby stal nebezpečným najmä svojou aktivitou v Pracovnej skupine EĽS pre bioetiku a ľudskú dôstojnosť, kde je predsedom, ale aj ako člen Výkonného výboru medzinárodnej pro-life federácie Jeden z nás (One of Us).

To, že moja práca tak dôkladne a dlhodobo vyrušuje aktivistov bojujúcich proti posvätnosti života, ma neprekvapuje. Najmä naša kampaň proti ilegálnemu predaju detských orgánov, ktorá mala taký výnimočný dosah, spolu s mnohými ďalšími aktivitami svedčí o tom, že obchodníkom s ľudským životom sa nebudeme nečinne prizerať,“ uviedol Mikolášik. Zároveň upozornil, že aj v roku 2017 má v pláne viacero dôležitých pro-life iniciatív na pôde europarlamentu i mimo neho.

Viac..  Martin Hojsík: Hamas je teroristická organizácia, ktorú je potrebné zlikvidovať

Štúdia s názvom Study for policy makers on opposition to sexual and reproductive health and rights in Europe vznikla koncom novembra minulého roka, na verejnosť sa dostala iba v týchto dňoch. Jej tvorcom je Elena Zacharenko z poverenia fínskej liberálnej europoslankyne Hautala.

Okrem Mikolášika sa v dokumente spomínajú aj ďalší traja slovenskí predstavitelia – europoslankyňa Anna Záborská (EĽS/KDH), europoslanec Branislav Škripek (ECR/OĽaNO) a bývalý predseda KDH a aktuálne osobitný vyslanec EÚ pre podporu náboženskej slobody vo svete Ján Figeľ.

O dac

Odporúčame pozrieť

lexmann

M. Lexmann: Chrániť dôstojnosť každého ľudského života, je to najdôležitejšie

„Je absurdné zaoberať sa na európskej pôde témou, ktorou zasahujeme do justičného procesu inej demokratickej …

Consent choices