osn
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Slovenskú veľvyslankyňu vymenovali do vysokej funkcie OSN

BRATISLAVA / Generálny tajomník OSN António Guterres vymenoval do funkcie výkonnej tajomníčky Európskej hospodárskej komisie OSN v Ženeve Slovensku Oľgu Algayerovú, doterajšiu stálu predstaviteľku SR pri medzinárodných organizáciách vo Viedni.

O vymenovaní Oľgy Algayerovej do tejto funkcie informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Rezort zároveň pripomína, že vo februári tohto roka prevzal funkciu vedúceho delegácie EÚ v Káhire dlhoročný slovenský diplomat Ivan Surkoš.

Dôležitá funkcia

Vymenovanie je podľa ministerstva ocenením líderských a diplomatických zručností veľvyslankyne Algayerovej, ako aj prejavom uznania za jej hlbokú znalosť problematiky a schopnosti budovať partnerstvá kľúčových aktérov s Organizáciou Spojených národov. Algayerová pracovala viac ako 20 rokov v oblasti zahraničného obchodu, v rezorte diplomacie SR zastávala okrem iného aj funkciu štátnej tajomníčky.

„Nesmierne ma teší, že Slovensko má popri pomerne dobrom personálnom obsadení v štruktúrach EÚ – čo do počtu i čo do kvality – osobnosti, ktoré nachádzajú svoje uplatnenie aj v medzinárodných organizáciách, ako sú tie pod hlavičkou OSN. Je to výraz kvality a vyzretosti slovenskej diplomacie, ktorú si v zahraniční uvedomujú a som hrdý na to, že táto vysoká funkcia pripadla už po tretí raz slovenskému občanovi,“ komentoval vymenovanie Algayerovej minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák.

Viac..  EK posúdila žiadosť Slovenska o vyplatenie 662 miliónov eur v rámci Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti

Európska hospodárska komisia je jednou z piatich regionálnych komisií OSN vo svete zameraných na regionálny hospodársky rozvoj a funkciu jej výkonného tajomníka v minulosti zastával bývalý minister zahraničných vecí SR Ján Kubiš aj bývalá ministerka financií SR Brigita Schmögnerová.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Nechceme zo Slovenska druhé Maďarsko

Európska ľudová strana navrhuje diskusiu o situácii na Slovensku na budúcotýždňovom plenárnom zasadnutí. Podľa europoslanca …

Consent choices