Barcelona
ZDROJ: Reprofoto noviny.sk.

Útok v Barcelone: Polícia zabila piatich podozrivých, pokúšali sa o druhý útok

BARELONA / Katalánska polícia zabila piatich podozrivých v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony. Pri ďalšom pokuse o teroristický útok utrpelo zranenia aj šesť civilistov a jeden príslušník polície.

 

Štyroch mužov zastrelili na mieste, piaty podľahol následne svojim zraneniam. Niektorí boli opásaní výbušninami, oznámila katalánska polícia podľa agentúr AP a AFP.

Incident nasledoval po štvrtkovom útoku v Barcelone, pri ktorom prišlo o život 13 ľudí a viac než stovka ďalších sa zranila. Podľa ministra vnútra katalánskej regionálnej vlády Joaquina Forna majú obe udalosti spojitosť. Cambrilský útok je v rovnakej línii, „je v tom spojitosť“, povedal, bez toho aby podal bližšie vysvetlenie.

Bezpečnostné zložky v poradí druhý teroristický útok zararzili hneď v zárodku. Polícia vyzývala obyvateľov mesta Vambrils, ktoré leží pri mori asi 120 kilometrov južne od Barcelony, aby nevychádzali z domovov

Pre výbušniny zasahovali pyrotechnici pri aute útočníkov, ktorých zastavila až zrážka s policajným autom. Urobili preventívne riadené výbuchy, aby trhaviny aktivovali a vyhodili ich tak do vzduchu.

Viac..  Vladimír Bilčík: Deti musia mať garantovanú väčšiu mieru bezpečnosti v online priestore

V Španielsku je doba prázdnin a v nočných hodinách je v uliciach množstvo ľudí, vrátane turistov. Jeden zo zranených civiliustov je v kritickom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Údajní teroristi išli v Audi A3 a zrazili niekoľko ľudí, než narazili na policajnú hliadku a potom začala streľba,“ uviedol podľa agentúry AFP hovorca katalánskej regionálnej vlády.

„Medzi druhou a pol treťou sme boli na plážovej promenáde. Počuli sme streľbu a mysleli sme si, že to musia byť rakety, ale boli to výstrely,“ povedal agentúre 20-ročný zamestnanec reštaurácie Markel Artabe.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Španielsko by sa mohlo stať centrom vývozu zemného plynu, ponúkol premiér Sánchez

Španielsko by sa mohlo stať centrom pre export zemného plynu do európskych krajín, ktoré chcú …

Consent choices