utecenci
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Letná škola 2017: Migrácia a demografické zmeny

V dňoch 6. – 8. septembra 2017 sa v Senci uskutoční tretí ročník letnej školy, ktorej cieľom je zlepšiť využívanie vedeckých poznatkov a nástrojov pri tvorbe politík. Letnú školu organizuje Spoločné výskumné centrum Európskej komisie (JRC) v spolupráci s Medzinárodnou sieťou pre vedecké poradenstvo (INGSA) a Slovenskou akadémiou vied (SAV).

Témou tohtoročnej letnej školy, ktorá sa po prvý raz koná v regióne strednej a východnej Európy, je migrácia a demografické zmeny. Podujatie je určené pre vedcov a zamestnancov štátnej a verejnej správy, ktorým má pomôcť získať nové zručnosti a poznatky potrebné k lepšiemu využívaniu vedeckých dôkazov pri tvorbe politík. Počas troch dní je pre účastníkov pripravený bohatý, vysoko interaktívny program s renomovanými lektormi.

„V súčasnom ‚post-faktuálnom‘ kontexte je téma migrácie a demografie veľmi dobrým príkladom komplikovaného problému, na ktorom sa dá veľa naučiť, pokiaľ ide o efektívne využívanie vedeckých poznatkov pri tvorbe politík,” povedal generálny riaditeľ JRC Vladimír Šucha.

„Ako vieme, migrácia je jednou z kľúčových tém politickej diskusie v EÚ a vzhľadom na globalizáciu, ekonomické a demografické trendy, klimatické zmeny a vojenské konflikty vo svete ňou ešte dlho zostane. Je však potrebné posunúť diskusiu od emócií k faktom, ktoré sa často prehliadajú. Dôkazy, ktoré máme k dispozícii, napríklad ukazujú, že veľká väčšina migrantov sa do EÚ dostáva legálne. Málo sa tiež hovorí o tom, že Európa v skutočnosti potrebuje migrantov, ak chce čeliť negatívnemu demografickému vývoju.”

Na letnej škole sa zúčastní 70 vedcov, zamestnancov štátnej a verejnej správy, ako aj medzinárodných organizácií z 24 krajín.

Viac..  EK dá členským štátom podporu vyše 250 miliónov eur na posilnenie riadenia migračných tokov

Ďalšie informácie tu.

O dac

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Nechceme zo Slovenska druhé Maďarsko

Európska ľudová strana navrhuje diskusiu o situácii na Slovensku na budúcotýždňovom plenárnom zasadnutí. Podľa europoslanca …

Consent choices