Manka
Europoslanec Vladimír Maňka. PHOTO: © European Union- EP.

Vladimír Maňka: Slovensko už rešpektujú v EÚ aj silní hráči

BRATISLAVA / Na bratislavskom hrade sa zišli traja najvyšší slovenskí ústavní činitelia, ale aj mnohí ďalší politici a stovky prevažne mladých ľudí, aby hovorili o tom, čo pre nás znamená Európska únia. Projekt s názvom Národný konvent o únii je putovný a v blízkej budúcnosti navštívi aj ďalšie mestá na Slovensku. Vítaní sú aj kritici Únie či tí, ktorí v nej vidia hrozbu napriek tomu, ako sa Slovensku za ostatné roky aj vďaka podpore Únie darí.

My sme EÚ – to je heslo tzv. národného konventu, udalosti, na ktorej špičkoví slovenskí politici diskutujú o tom, čo pre nás znemená členstvo v Únii. Na vývoj Slovenska a jeho pôsobenie v štruktúrach EÚ reaguje aj slovenský europoslanec Vladimír Maňka: „Slovensko si počas nášho predsedníctva v Rade EÚ urobilo veľmi dobré meno. V Európskom parlamente, Európskej komisii a Rade nás odvtedy vnímajú ako partnera, ktorý nečaká, že riešenia spadnú z neba, ale ktorý sám prichádza s riešeniami prospešnými pre všetky krajiny. Tento náš prístup nás radí medzi krajiny, ktorých rešpektujú aj silní hráči.“

„Zhodli sme sa, že členstvo v Únii a NATO je základom našej bezpečnosti, stability a prosperity,“ povedal prezident SR Andrej Kiska. „Žijeme v historicky najdlhšom období mieru v Európe. Aj preto vyzývam mladých aj starších, ktorí pochybujú o EÚ, aby rozlišovali hlupákov na Facebooku a úprimnú a reálnu politiku,“dodáva predseda SNS Andrej Danko.

Viac..  EÚ vyzýva na ďalšie opatrenie na podporu slobodných a nezávislých médií

„Ľudia sa chcú mať dobre a chcú sa cítiť bezpečne,“ hovorí premiér. Premiér ešte vo štvrtok večer zavítal do Bruselu. „Čaká ma v Bruseli neformálne stretnutie o rozpočte EÚ na najbližších 7 rokov,“ uviedol premiér.

Konvent poputuje už 8. marca do Žiliny a potom do ďalších slovenských miest. Nie je to ale len stretnutie pre podporovateľov Únie.

„Každý je pozvaný, naopak, vyzývam kritikov, aby prišli. Poďte diskutovať, nebojím sa kritiky, všetci sú pozvaní. Nech sa neschovávajú za FB profilmi, nech nehejtujú,“ uviedol štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Katarína Roth Neveďalová: Namiesto kľudu sa znovu rozdúchavajú vášne

V posledných dňoch dávam veľa rozhovorov pre zahraničné médiá. Napriek tomu, že to ešte vôbec …

Consent choices