Tentoraz idem volit
PHOTO: © European Union-EP.

Europarlament spustil iniciatívu, ktorou chce zvýšiť účasť v európskych voľbách

Európsky parlament spustil iniciatívu This time I am voting/Tentoraz idem voliť, do ktorej sa môžu zapájať dobrovoľníci z celej Európskej únie. Rozbehla sa začiatkom leta a dnes je v nej zapísaných takmer  68 000 ľudí z celej Európy. Slovensku zatiaľ patrí v európskom rebríčku 7.miesto s 3046 dobrovoľníkmi. Tí naši patria medzi najaktívnejších v celej Európe. Dvaja z nich už boli aj v Štrasburgu, keďže sa im podarilo umiestniť v prvej desiatke tých, ktorí pre iniciatívu získali najviac  prihlášok. Najaktívnejší Slovák- Šimon Podešva- zapojil do iniciatívy až 139 ďalších ľudí.

Riaditeľ Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku Robert Hajšel uviedol:Na rozdiel od predchádzajúcich volieb máme k dispozícii iniciatívu „Tentoraz idem voliť“, ktorá nám umožní priamo osloviť ľudí a povzbudiť ich vzájomnú komunikáciu a angažovanosť v eurovoľbách. Cieľom nie je odporúčať, koho majú ľudia voliť: ide o podporu samotného aktu voľby.“

Európania čelia mnohým výzvam, od migrácie po zmenu klímy, od nezamestnanosti                          mladých ľudí po ochranu osobných údajov. Referendum o Brexite zároveň ukázalo, že EÚ nie je nespochybniteľný projekt. A hoci väčšina z nás považuje demokraciu za samozrejmosť, zdá sa, že je stále viac ohrozená, a to vo svojom myšlienkovom základe, ako aj v praxi.

Viac..  Poslanci Európskeho parlamentu vyzvali na dôslednejšie uplatňovanie práv detí

Preto začal Európsky parlament budovať komunitu priaznivcov, ktorí by pomohli podporiť vyššiu účasť na európskych voľbách.  Iniciatívu plánuje podporiť aj prostredníctvom vplyvných ľudí/influencerov, ktorí dokážu osloviť mladú generáciu, aby sa postavila za európske myšlienky. Do iniciatívy „Tentoraz idem voliť“ sa dnes symbolicky zaregistroval aj známy moderátor Matej „SAJFA“ Cifra.

O dac

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Nechceme zo Slovenska druhé Maďarsko

Európska ľudová strana navrhuje diskusiu o situácii na Slovensku na budúcotýždňovom plenárnom zasadnutí. Podľa europoslanca …

Consent choices