Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Beňová: Nikto by nemal mať možnosť vyhýbať sa plateniu daní

Dôležitou témou dnešného plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu je spravodlivé zdaňovanie a jeho vplyv na spravodlivejšiu spoločnosť. Ide predovšetkým o potrebu ďalších ráznych krokov zameraných proti daňovým únikom.

Posilňovanie dôvery v daňové systémy je možné len tým, že budú fungovať spravodlivejšie a efektívnejšie. Tí čo majú najviac by mali logicky aj najviac prispievať. Zároveň musí platiť, že nikto, nech je akokoľvek bohatý a mocný, by nemal mať možnosť vyhýbať sa plateniu daní,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.

Spoločnosti majú odvádzať dane v mieste kde reálne vykonávajú hospodársku činnosť a tvoria zisk. Opatrenia zamerané proti daňovým únikom prostredníctvom daňových rajov preto majú mať prioritu. Je len škoda, že aj niektoré členské štáty Európskej únie dlhodobo zabraňujú ich prijímaniu a implementácii, čím daňové raje a s nimi spojené nekalé praktiky ochraňujú,“ zdôraznila europoslankyňa.

Viac..  Toto je nápad, ktorý pomôže zachrániť ľudské životy na cestách, hovorí Ivan Štefanec

Pozornosť z hľadiska kontroly plnenia daňových povinností sa rovnako nemôže donekonečna zameriavať primárne len na malé a stredné podniky. Čím menej totiž odlievaním ziskov do daňových rajov zaplatia najväčšie nadnárodné korporácie, tým viac sa musí na zabezpečenie verejných služieb vyzbierať od čestných občanov a firiem, ktorí dane odvádzajú v mieste svojho pôsobenia,“ uzavrela Monika Beňová.

O dac

Odporúčame pozrieť

benova

M. Beňová: Výzvy na posilňovanie demokratizácie európskych volieb sú falošné

Plénum Európskeho parlamentu sa zaoberalo návrhom na posilnenie európskeho rozmeru organizácie eurovolieb v júni budúceho …

Consent choices