Lexmann
Europoslankyňa Miriam Lexmann. Foto: Európsky parlament.

Miriam Lexmann a Ján Figeľ z KDH podpísali spolu so 40 osobnosťami sveta list adresovaný správkyni Hongkongu Carrie Lamovej

Zvolaná europoslankyňa Miriam Lexmann a osobitný vyslanec EÚ pre presadzovanie slobody náboženského vyznania alebo presvedčenia mimo EÚ Ján Figeľ, spolu so 40 lídrami politického, kultúrneho a náboženského života z 18 krajín sveta, podpísali list adresovaný správkyni Hongkongu Carrie Lamovej.

V liste vyjadrili veľké znepokojenie nad eskaláciou brutality, s akou hongkongská polícia zakročila proti demonštrantom počas vianočných sviatkov. V liste sa píše, že boli mimoriadne ohromení prístupom polície, ktorý je v priamom rozpore nie len s jej vlastnými smernicami ale aj v rozpore s medzinárodnými štandardami. Okrem toho list vymenúva praktiky, ktoré sú v rozpore aj s medzinárodne uznávanými humanitárnymi štandardami.

Osobnosti ďalej vyzývajú Carrie Lam a jej vládu, aby prehodnotila svoje pozície k demonštrantom, otvorila sa dialógu a ponúkla časový harmonogram na prípravu požadovaných reforiem, ktoré povedú k naplneniu hlavnej požiadavky demonštrácií a tou sú všeobecné volebné právo pre voľby Legislatívnej rady a Predsedu výkonnej rady Hongkongu. Okrem toho lídri vyzvali Predsedníčku výkonnej rady Carrie Lam, aby prepustili bezprávne zadržiavaných občanov a umožniť nezávislé vyšetrovanie brutálnych policajných zákrokov a násilia na zadržaných.

Viac..  H. Herkenhoff: Európsku prosperitu nemožno považovať za samozrejmosť

Link na list online nájdete TU.

O dac

Odporúčame pozrieť

Miriam Lexmann: V KDH konzistentne hájime právo veta, pretože ho považujeme za kľúčové pre zachovanie našej suverenity

„V KDH konzistentne hájime právo veta, pretože ho považujeme za kľúčové pre zachovanie našej suverenity. …

Consent choices