Bruno Le Maire
Francúzsky minister financií Bruno Le Maire. PHOTO: © European Union-EP.

Francúzsko a EÚ budú reagovať, ak USA uvalia clá na francúzske tovary

PARÍŽ – Francúzsko pohrozilo odvetou s úplnou podporou Európskej únie, ak USA uvalia clá na francúzske produkty v hodnote do 2,4 mld. USD. Washington totiž uvažuje o zavedení 100-percentných ciel na časť tovarov z Francúzska v reakcii na to, že krajina sa rozhodla zdaňovať miestne digitálne podnikanie veľkých technologických spoločností, ako sú Google a Facebook.

Keďže o clách sa má rozhodnúť v najbližších dňoch, francúzsky minister financií Bruno Le Maire o tom v utorok v Paríži rokoval s eurokomisárom pre obchod Philom Hoganom.

Ak by sa americké clá uvalili, „predložíme tento prípad Svetovej obchodnej organizácii a budeme pripravení reagovať“, povedal Le Maire. Eurokomisár Hogan uviedol, že otázka digitálnej dane je „veľmi veľkým jablkom sváru s USA“. „Európska komisia bude stáť pri Francúzsku,“ dodal. Na otázku, aké sú možné odvetné opatrenia Francúzska, Le Maire odpovedal, že krajina zvažuje „všetky možnosti“, ale bližšie to neupresnil. Očakáva sa, že USA potenciálne clá ohlásia do budúceho týždňa. (1 EUR = 1,1147 USD).

Viac..  Čína a EÚ sa dohodli na začatí rozhovorov o zavedení ciel na elektromobily

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Tesla zvyšuje ceny Modelu 3 v Európe pre clá na elektromobily vyrobené v Číne

Výrobca elektromobilov Tesla zvýšil ceny svojich áut Model 3 v európskych krajinách o približne 1500 …

Consent choices