Leyen, Michel
Ursula von der Leyen a Charles Michel. PHOTO: © European Union.

V súvislosti so šírením koronavírusu sa uskutoční ďalší mimoriadny summit

Z dôvodu pokračujúceho šírenia koronavírusu budú lídri štátov a vlád Európskej únie o probléme diskutovať na ďalšom mimoriadnom summite, ktorý sa pre aktuálnu hrozbu infekcie uskutoční prostredníctvom videokonferencie. Ako informoval v pondelok predseda Európskej rady Charles Michel, hlavnou témou bude ďalší postup v boji proti pandémii. Summit sa uskutoční v utorok.

„Rozhodol som sa na 17. marca zvolať videokonferenciu s členmi Európskej rady,“ uviedol Michel v pondelkovom tweete. Dodal, že summit sa bude zaoberať predovšetkým snahami o zastavenie šírenia vírusu, zabezpečením dostatočného zdravotníckeho vybavenia, podporou výskumu a opatreniami proti ekonomickým dopadom pandémie.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň uviedla, že „epicentrom“ ochorenia COVID-19 už nie je Čína, ale Európa. Zároveň vyzvala európske vlády, aby prijali radikálne opatrenia na zamedzenie šírenia vírusu.

Viac..  Európska komisia schválila akvizíciu US Steel spoločnosťou Nippon Steel

Najviac nakazených zo štátov Európskej únie majú Taliansko (vyše 24 700), Španielsko (vyše 8 700) a Nemecko (vyše 6 200), nasledované Francúzskom (vyše 5 400). Najviac obetí má s odstupom opäť Taliansko, kde ochoreniu podľahlo už viac než 1 800 ľudí.

Pôvodný článok:
https://orf.at/#/stories/3158065/

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Európska únia nám prináša skutočný mier

Členské štáty Európskej únie si 9. mája pripomenuli Deň Európy na počesť vyhlásenia Schumanovej deklarácie …

Consent choices