kaviaren
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Dovolenkovať chce v tomto roku 86 percent ľudí, hoci takmer polovici klesol čistý príjem

BRATISLAVA – Dovolenku v tomto roku plánuje takmer 86 percent ľudí napriek tomu, že zhruba 46 percentám opýtaných v prieskume portálu ZľavaDňa klesol čistý príjem. Oddychovať doma na Slovensku sa chystá 95 percent obyvateľov, pričom počas pandémie koronavírusu obmedzilo svoje výdavky na cestovanie vyše 47,2 percenta respondentov.

Portál informoval vo štvrtok o výsledkoch ankety na vzorke 1 518 osôb s tým, že uvedené údaje mohli byť ovplyvnené aj štátnymi reštrikciami. Dovolenkovať v letných mesiacoch júl až september chce 80,4 percenta Slovákov, v októbri až decembri takmer 16 percent a počas zimy 8,9 percenta osôb.

Pre takmer 62 percent účastníkov prieskumu bude rozhodujúca cena pobytu, pre 57,2 percenta lokalita a pre 39 percent poskytované doplnkové služby. Na hygienické opatrenia prevádzky bude prihliadať 31,1 percenta ľudí, na hodnoteniach prevádzky 27,4 percenta a 28,5 percenta opýtaných sa rozhodne na základe voľnej kapacity ubytovania. Minulý rok takmer 40 percent obyvateľov Slovenska oddychovalo na troch a viacerých pobytoch, 31,2 percenta na dvoch pobytoch a 20 percent na jednom pobyte. V tomto roku ovplyvnenom následkami koronakrízy plánuje tri a viac pobytov 16,4 percenta ľudí, dva pobyty 38,3 percenta a jeden pobyt 36,6 percenta účastníkov prieskumu.

Viac..  Zastavme epidémiu: Deň boja proti násiliu páchanému na ženách

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Slovensko podporí Ukrajinu, ale má podmienky, informuje Neveďalová

Našou hostkou v Ranných Novinách TV JOJ bola poslankyňa Európskeho parlamentu Katarína Roth Neveďalová. Ako …

Consent choices