Miko
Zdroj: Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Európska únia výrazne prispela na rekonštrukciu hotela v obci Bystrá

V obci Bystrá sa nachádza trojhviezdičkový hotel, na ktorý prispela Európska únia z eurofondov. Situovaný je na začiatku atraktívneho turistického strediska Národný park Nízke Tatry v nádhernom prostredí Bystrianskej doliny. Okrem ubytovania na úpätí Chopku ponúka aj možnosť saunového sveta, alebo wellness v nádhernom prostredí nízkotatranskej prírody. Práve ten nevyužívajú len turisti, ale aj miestni obyvatelia v regióne. Prístavba wellness centra ako aj prestavba hotela Bystrá bola realizovaná v rámci projektu operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast prostredníctovom Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Počas realizácie, ako aj po jej ukončení, sa vytvorili nové pracovné miesta, čím sa zvýšila zamestnanosť v regióne.

Vhodný je na návštevu nielen počas leta, ale aj v zimnej sezóne a svoje miesto v hoteli nájdu samozrejme aj deti v novom detskom kútiku. Hotel je zameraný aj na relaxačné služby pre rodiny s deťmi, páry, jednotlivcov, ale aj firemné pobyty počas celého roka. Svojou ponukou sa snaží po rekonštrukcii uspokojiť aj požiadavky náročnejších klientov. Vodný a saunový svet s rozlohou 2000 m2 ponúka návštevníkom nadštandardné služby. Wellness centrum ponúka aj takzvanú divokú rieku a výborné sauny, či posedenie v novom lobby bare. Vybudované bolo aj nové fitnesscentrum, zmenilo sa okolie hotela, vysadili sa nové stromy a okrasná zeleň. Zimná záhrada ponúka príjemné posedenie s výhľadom na športové možnosti, ktoré sú v blízkosti. Po kompletnej rekonštrukcii je v ponuke 39 moderne zariadených izieb.

Viac..  Analytici: Čerpanie eurofondov brzdí aj administratívna bariéra

O dac

Odporúčame pozrieť

Michal Wiezik: Prečo má poľnohospodárstvo čerpať verejné financie bez akejkoľvek pridanej hodnoty a zodpovednosti?

Parlament schválil revíziu spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ • Aktualizované environmentálne „podmienenosti“ sa už môžu použiť …

Consent choices