koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Od 20. augusta sa sprísňujú v štyroch okresoch Trenčianskeho kraja opatrenia

Trenčiansky kraj/ Od zajtra (20. august) sa  v okresoch Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou a Prievidza zavedú prísnejšie epidemiologické opatrenia. Opatrenia budú platiť až do konca mesiaca.z

Pre rizikové okresy sú vydané viaceré zákazy a obmedzenia, týkajúce sa návštev v nemocniciach a zariadeniach sociálnej starostlivosti, ale aj organizovania hromadných podujatí. V spomínaných okresoch sa výrazne zhoršila epidemiologická situácia. Hygienici v okresoch našli viaceré lokálne ohniská, informovala riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne Ľudmila Bučková. „Na území týchto okresov bude od 20. augusta platiť zákaz návštev v nemocniciach, rovnako tak v pobytových zariadeniach sociálnej starostlivosti. Zavedený bude aj zákaz hromadných podujatí v exteriéri nad 500 osôb a v interiéri nad 250 osôb,“ oznámila Bučková.

Letné kúpaliská a kryté plavárne musia obmedziť svoju kapacitu na 50 percent. Zákaz budú mať aj hromadné podujatia po 23. hodine, výnimky majú svadby. „Nočný život je spojený s uvoľnenou atmosférou, ochorenie COVID-19 sa šíri aj medzi mladými ľuďmi, u ktorých sa síce zväčša prejavuje bezpríznakovo, ale my musíme chrániť celú populáciu,“i nformuje regionálna hygienička.

Viac..  Postavenie umelca: lepšie pracovné podmienky umelcov a kultúrnych pracovníkov

Na hromadných podujatiach bude zakázané poskytovať jedlá či nápoje, výnimku majú športové podujatia, kde športovcom je možné poskytnúť občerstvenie či nápoj.

Všetky opatrenia v okresoch Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou a Prievidza budú platiť od 20. do 31. augusta.

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

tazba dreva

Brusel namieta na pôde WTO proti ruským obmedzeniam vývozu dreva

Európska únia (EÚ) si v piatok vyžiadala konzultácie s Ruskom v rámci Svetovej obchodnej organizácie …

Consent choices