hranice, schengen
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Vraciate sa z Chorvátska cez Slovinsko? Pre koronavírus musíte stihnúť prejsť cez krajinu do 12 hodín

Slováci, ktorí cestujú z Chorvátska naspäť na Slovensko a prechádzajú cez Slovinsko, musia stihnúť prejsť cez krajinu do 12 hodín. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR  na svojej webovej stránke.

Slováci môžu prechádzať cez Slovinsko, avšak povolené sú len nevyhnutné zastávky a musia sa držať stanovenej tranzitnej trasy. „Musia tranzitovať cez územie Slovinskej republiky v priebehu 12 hodín bez zbytočného zastavenia a opustenia tranzitnej trasy – sú povolené len nevyhnutné zastávky, napr. za účelom čerpania paliva alebo zastávky na toaletu, nie je povolené prenocovanie,“ informuje rezort.

„Slovinská republika zaradila Chorvátsko s platnosťou od 21. augusta 2020 na zoznam krajín so zhoršenou epidemiologickou situáciou, na takzvaný červený zoznam krajín,“ dodáva ministerstvo.

Slováci nepotrebujú na prekročenie hranice negatívny test na ochorenie COVID-19, ale Polícia Slovinskej republiky odporúča, aby ste mali pri sebe potvrdenie o tom, že ste strávili pobyt v Chorvátsku.  Ak nedodržíte pokyny dané slovinskou stranou, ako je napríklad dĺžka pobytu, čaká vás povinná karanténa.

Viac..  Maroš Šefčovič je šiestym najvplyvnejším Európanom

Na hraniciach sa očakávajú kolóny či zdržania, pretože slovinskí občania majú možnosť na návrat z Chorvátska bez povinnosti absolvovania karantény len do polnoci 24. augusta.

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

cyklisti

Európsky týždeň mobility 2023

Tento rok sa krajiny opäť spojili, aby oslávili a podporili udržateľné a inteligentné spôsoby dopravy …

Consent choices