jazykovy-kurz
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Tento rok budú môcť Slováci osláviť Európsky deň jazykov z pohodlia svojho domova. Spustili LingvaKvíz

Po minuloročnom úspešnom jazykovom festivale LingvaFest’2019 prináša občianske združenie Edukácia@Internet v partnerstve s Generálnym riaditeľstvom Európskej komisie pre preklad úplnú novinku. Tento rok mohli Slováci osláviť Európsky deň jazykov (26. septembra) z pohodlia svojho domova. Nový celoslovenský jazykový LingvaKvíz umožní zlepšiť si svoje znalosti v cudzích jazykoch všetkým Slovákom zábavnou formou aj napriek súčasnej pandémii.

LingvaKvíz odštartoval 25. septembra, teda deň pred Európskym dňom jazykov. Na webovej stránke https://kviz.lingvafest.sk/, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá bude od piatku dostupná na Google Play, sa budete môcť do kvízu zapojiť každý deň až do 24. októbra. Pripravených je viac ako 1 400 otázok, pričom každé kolo kvízu z nich ponúkne 12 náhodných. Otázky pokrývajú 12 kategórií a na každú z nich budete mať 12 sekúnd. Cieľom kvízu je odpovedať správne a čo najrýchlejšie, vďaka čomu budete mať možnosť zbierať body a získať umiestnenie v cieľovej tabuľke. Na konci kvízu vyhrá vecné ceny najlepších 100 hráčov, no každý týždeň budú odmenení aj traja náhodne vyžrebovaní súťažiaci (takže máte šancu vyhrať, aj keď vám kvíz príliš nejde). Celkovo tak máte šancu súťažiť až o 112 cien v hodnote 5000 eur! Hlavným cieľom tohto kvízu vzbudiť u Slovákov motiváciu začať sa učiť cudzie jazyky, no taktiež aby sa zábavnou formou naučili veľa zaujímavých poznatkov o svetových jazykoch a kultúre s nimi spojenou. LingvaKvíz je určený najmä študentom stredných a vysokých škôl nad 16 rokov z celého Slovenska, no taktiež aj hocikomu inému, kto sa zaujíma o cudzie jazyky i našu rodnú slovenčinu. 

Viac..  Népszava: Maďarsko nevyužilo možnosti, ktoré ponúkol vstup do EÚ

Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Viac informácií o ďalších podujatiach EDJ, ktoré organizuje Európska komisia na Slovensku aj v iných krajinách, nájdete tu.

O mam

Odporúčame pozrieť

Jill EVANS

Jill Evans: Digitálny svet sa už pomaly prestáva odlišovať od toho skutočného

V online prostredí sa čoraz viac používa angličtina a na ostatné jazyky sa akosi zabúda. …

Consent choices