Lukasenko
Alexander Lukašenko. Zdroj: Reprofoto/noviny.sk

Ivan Štefanec: Slovenský premiér by mal na samite presadzovať sankcie voči Lukašenkovi

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) vyzýva slovenského premiéra Igora Matoviča, aby na nadchádzajúcom samite Rady Európskej únie dôrazne presadzoval uvalenie prísnych sankcií na Alexandra Lukašenka a jeho najbližších. Európska rada bude zasadať v dňoch 1. a 2. októbra 2020 a na jej programe je aj situácia v Bielorusku po prezidentiských voľbách.

„To, čo sa deje v Bielorusku, bitie a zatýkanie pokojných demonštrantov a vyháňanie opozičných politikov, nám nemôže ostať ľahostajné. Je nepochopiteľné, že Európska únia ešte nezaviedla sankcie voči hlavnému vinníkovi, samozvanému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi a jeho najbližšiemu okoliu. Premiér Matovič, by na samite mal veľmi dôrazne žiadať, aby Európska únia konala nielen slovami, ale aj činmi. Bieloruskí občania to od nás očakávajú a zaslúžia si to,“ hovorí Štefanec.

Viac..  Politické usmernenia: udržanie reforiem a investícií na zabezpečenie prosperity, konkurencieschopnosti, spravodlivosti a odolnosti EÚ

O mam

Odporúčame pozrieť

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

Európska únia pohrozila Srbsku a Kosovu, že ak nezabránia opakovaniu násilností, ktoré boli po sporných …

Consent choices