mimoriadnaspráva

Zistenia TV JOJ. Lockdown má byť od pondelka, dolaďujú detaily

BRATISLAVA / Podľa informácií TV JOJ by mal začať platiť čiastočný lockdown od nasledujúceho pondelka. Televízii to potvrdili viaceré od seba nezávislé zdroje.

O tom, ako bude lockdown vyzerať a prebiehať práve rokuje Ústredný krízový štáb. 

Podľa Richarda Sulíka je v koalícii podpora na dobrovoľné testovanie a 10-dňovú karanténu pre tých, ktorí sa nechcú testovať. Dohoda, ktorá sa črtá na krízovom štábe nemusí byť taká boľavá, povedal Sulík.

Už vo štvrtok ráno povedal pre TV JOJ minister obrany Jaroslav Naď, že pôjde o kombináciu lockdownu a plošného testovania, vtedy však ešte nešpecifikoval, odkedy nastane. „Poznáme nejaký výsledok pandemickej komisie, ale ešte o ňom má rokovať ústredný krízový. To bola asi historická pandemická komisia. Bolo tam osem ministrov a odborníkov z každej oblasti, ktorí jasne definovali čo sa deje a nedejú sa dobré veci. Bude to zrejme taký miernejší lockdown a celoplošné testovanie,“ povedal Naď.

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus pred krízovým štábom uviedol, že sa budú zaoberať aj zatváraním hraníc.

Priaznivcom lockdownu je aj lekár Peter Visolajský. Ten si myslí, že by mal byť hneď. „Vírus sa dá poraziť pred nemocnicami. Keď sa nemocnice naplnia, tam treba už zatiahnuť silno ručnú brzdu…To čo ste videli v iných krajinách, tie prísne opatrenia, silné reštrikcie, tak to má svoj dobeh, tak ako keď zastavíte nákladnú loď, tak ona ešte ide. V tomto prípade je to ešte pár týždňov, ktoré ešte pôjdu a do nemocníc je to ešte taký mesiac. “ 

„Myslím si, že situácia je tak vážna, že by sme sa mali baviť o celoštátnom lockdowne. Hovorí sa, že máme dosť lôžok ale často tie počty lôžok nie sú správne a  aj počet zdravotníkov je kamuflovaný. Situácia v zdravotníctve je veľmi vážnam,“ hovorí o plošnom testovaní.

Viac..  EP a Rada EÚ sa predbežne dohodli na modernizácii riadenia priemyselných emisií

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

Európska agentúra pre lieky: Koronavírus je stále hrozbou

Ochorenie COVID-19 zostáva hrozbou, aj keď už nepredstavuje celosvetový stav núdze. Uviedla to v utorok …

Consent choices