Slovensko
Ilustračné PHOTO: © European Union.

SLOVENSKÁ REPUBLIKA PRIJALA PO ÚTOKU VO VIEDNI BEZPEČNOSTÉ OPATRENIA

„Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým obetí a verím, že hrozivá bilancia útoku sa už nebude zhoršovať. Bezprostredne po útoku sme prijali opatrenia na zaistenie bezpečnosti našich občanov, situáciu monitorujeme a komunikujeme aj s rakúskou stranou. Pripomínam, že na Slovensku stále platí druhý stupeň teroristického ohrozenia, ktorý sme vyhlásili v roku 2017 v reakcii na udalosti v Európe,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec v reakcii na nočný útok vo Viedni.

Na zabezpečenie bezpečnosti našich občanov sme prijali viacero opatrení: Na strategické miesta, ktoré boli vyhodnotené na základe získaných informácií ako rizikové boli ihneď vyslané policajné hliadky. Posilnený bol výkon služby a vykonávala sa cestná a železničná kontrola ako aj kontrola cyklotrás a vodnej dopravy v územnej pôsobnosti Bratislavského kraja (Kompa Záhorská Ves –Angern).

„Som zhrozený z včerajšieho útoku, odsudzujem takéto konanie. Úprimnú sústrasť obetiam a pozostalým. Hodinu po útoku sme prijali opatrenia na Slovensku. Vykonávame kontroly na hraniciach a strategických miestach. Komunikujeme aj s partnermi z okolitých krajín,“ uviedol dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

Preverenia smerovali zo strany bratislavskej polície i do ulíc hlavného mesta a jeho okolia. Preverené boli viaceré vozidlá a osoby. Prepátrané boli i čerpacie stanice a odstavné parkovacie plochy, monitorovali sme okolie v blízkosti Synagógy. Neustále sme komunikovali so spoločnými kontaktnými pracoviskami v našej pôsobnosti. Na hraničných priechodoch s Rakúskou republikou prebiehali cestné a železničné kontroly.

Viac..  Komisia určila Temu za veľmi veľkú online platformu podľa aktu o digitálnych službách

Policajti železničnej polície okamžite začali monitorovať všetky osoby, ktoré na územie SR prichádzali vlakom z Viedne do Bratislavy. Bratislavská polícia od začiatku prijatých opatrení komunikuje s Protireristickou centrálou NAKA, Krajským riaditeľstvom PZ v Trnave a s policajným pridelencom Veľvyslanectva SR vo Viedni. Boli posilnené policajné jednotky ako pohotovostné motorizované jednotky, pohotovostný policajný útvar, Útvar osobitného určenia, Úrad na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií.

O mam

Odporúčame pozrieť

Tusk označil voľby do EP za kľúčové pre bezpečnosť Poľska

Tisíce podporovateľov poľského premiéra Donalda Tuska sa v utorok zišli vo Varšave pred blížiacimi sa …

Consent choices