miko
Ladislav Miko, vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Meštiansky dom v Spišskom Podhradí zachránil Brusel. Poslal takmer 1,3 milióna EUR. VIDEO

Spišské Podhradie je už viac ako 25 rokov registrované ako pamiatka svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Rekonštrukcia strechy, podkrovia a fasády zachránila významnú budovu v centre mesta, ktorá je zaradená medzi národné a kultúrne pamiatky. Dnes sa v objekte meštianskeho domu nachádza mestská knižnica, ktorá v podkroví získala nové priestory pre čitáreň a väčší komfort pre svojich čitateľov. V prízemí sa nachádzajú reprezentatívne priestory s novou galériou. Usporadúvajú sa v nej rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. Komplexnej obnove predchádzala čiastočná rekonštrukcia, počas ktorej sa vymenila strecha a zreštaurovala fasáda.

Výstavné priestory sa využívajú najmä pre stále expozície, počas ktorých sa vystavujú predmety z regiónu využívané najmú v tradičných remeslách. Celková plocha výstavnej expozície predstavuje takmer tisíc metrov štvorcových. Na obnovu bol poskytnutý nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 1,3 milióna EUR. Okrem tejto rekonštrukcii však Európska únia  podporila v Spišskom podhradí aj moderné odpadové hospodárstvo. Vybudoval sa nový zberný dvor a kompostáreň.

Viac..  Eugen Jurzyca: Proti klamlivým označeniam výrobkov treba bojovať, chýba mi však definícia greenwashingu

O red

Odporúčame pozrieť

wiezik

M. Wiezik: Strata eurofondov je kvôli Ficovi realistický scenár

Európsky parlament je aj naďalej znepokojený promafiánskym balíkom Ficovej vlády, hovorí europoslanec Michal Wiezik (PS/RE). …

Consent choices