Nemecká kancelárka Angela Merkel. PHOTO: © European Union-EP.

Nemecko predlžuje čiastočný lockdown. Skončiť má tak ešte pred vianočnými sviatkami

V stredu sa nemecká kancelárka Angela Merkelová dohodla so spolkovými premiérmi na predĺžení čiastočného lockdownu, ktorý začal platiť ešte 2. novembra a mal pôvodne trvať štyri týždne, napokon to bude prinajmenšom do 20. decembra.

Cieľom predĺžiť ho, je pred vianočnými sviatkami znížiť počet pribúdajúcich prípadov nákazy koronavírusom v každom regióne pod 50 na 100-tisíc obyvateľov. „Musíme pokračovať v snahe dosiahnuť tento cieľ,“ povedala Merkelová novinárom v Berlíne.

Podľa kancelárky súčasné opatrenia uspeli v spomalení nárastu nových infekcií, ktoré sa stabilizovali na vysokej úrovni. „Nemôžeme sa uspokojiť s týmto čiastočným úspechom,“ povedala a dodala, že za štatistikami sú ľudské osudy.

Za uplynulý deň (streda) Inštitút Roberta Kocha oznámil, že zaznamenali 18 633 nových prípadov a 410 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.

Viac..  EP má deviatich nominantov na Sacharovovu cenu za slobodu myslenia za rok 2023

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

elektrina

Nemecko požaduje od EK, aby vládam umožnila dotovať elektrinu pre priemysel

Zavedenie ceny elektriny pre priemysel musí schváliť Európska komisia (EK). Premiéri 16 nemeckých spolkových krajín …

Consent choices