zdroj: FB Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie.

Maroš Šefčovič: Máme šancu na modernizáciu našej krajiny, preto sa jej treba naplno zhostiť

Vo štvrtok večer vedúci predstavitelia Európskej únie po dlhom čase uzavreli dohodu o sedemročnom rozpočte a balíku pomoci na odstránenie následkov pandémie v celkovej hodnote zhruba 1,8 bilióna eur.

Túto dohodu vníma Eurokomisár Maroš Šerčovič, ako „výborný výsledok v hodine dvanástej.“

Táto dohoda je nie len politickým víťazstvom, ale predovšetkým víťaztvom občanov Slovenska a celej EÚ, uviedol tlačový odbor rezortu diplomacie.

Podľa Šefčoviča dohoda na 7-ročnom rozpočte vrátane modernizačnej nadstavby Next Generation EU „je vec,vďaka ktorej sa „ekonomika nadýchne. „

„Ako často prízvukujem, je to tiež historická šanca na modernizáciu našej krajiny a treba sa jej naplno zhostiť, „dodal Eurokomisár.

Viac..  Eugen Jurzyca: Na budúce krízy sa najlepšie pripravíme znížením verejného dlhu

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Robert Hajšel: Maroš Šefčovič by mohol zreálniť Green Deal a zelenú transformáciu

Slovenský komisár, doteraz jeden z podpredsedov Európskej komisie, dostal novú funkciu výkonného podpredsedu Komisie, čím …

Consent choices