jurzyca
Eugen Jurzyca, europoslanec /SaS, ECR/. PHOTO: redakcia/red.

Eugen Jurzyca: Ostatné dekády ukazujú, že vo svete sa k moci môžu dostávať politici, ktorí dokážu iba zaujať pozornosť verejnosti

„Ostatné dekády ukazujú, že vo svete sa k moci môžu dostávať politici, ktorí dokážu iba zaujať pozornosť verejnosti. Z hľadiska seriózneho spravovania štátov môžu hovoriť hocičo, môžu miešať „jedno s druhým“, hovoriť „dve na tri“ a „piate cez deviate“. Ale nakoniec život ukazuje, že ani politika nie je len marketing. Tak, ako automobilky musia mať okrem reklamy aj technickú dokumentáciu ku svojim autám, inak by spôsobili katastrofy, tak aj politici musia mať ku svojmu marketingu aj znalosti fungovania spoločnosti. Inak to tiež dopadne katastrofálne.“ uviedol europoslanec Eugen Jurzyca.


USA: Po útoku na Kapitol odstúpili dve ministerky, rezignoval aj šéf kapitolskej polície

Lídri demokratov v Kongrese vyhlásili, že ak viceprezident a kabinet nevyužijú 25. dodatok ústavy na zbavenie Trumpa úradu, budú napredovať s jeho impeachmentom.

WASHINGTON: Po stredajšom útoku priaznivcov amerického prezidenta Donalda Trumpa na Kapitol sa rozhodlo opustiť jeho administratívu viacero členov. Celkovo svoje rezignácie oznámilo už deväť ľudí z okolia Trumpa, vrátane ministeriek školstva a dopravy, úradujúceho predsedu Rady ekonomických poradcov bieleho domu a námestníka poradcu pre národnú bezpečnosť. Ďalší predstavitelia v Bielom dome podľa dvoch nemenovaných zdrojov agentúry AP zvažujú, či zostať alebo tiež odísť.

Ministerka školstva Betsy DeVosová v rezignačnom liste pripísala vinu za danie v Kapitole Trumpovi, ktorý podľa nej k tomu podnietil dav. „Niet pochýb o dopade vašej rétoriky na situáciu, a to je pre mňa bod zlomu,“ vyjadrila sa. Ministerka dopravy Elaine Chaová vo vyhlásení uviedla, že útok na Kapitol ju „hlboko znepokojil spôsobom, ktorý jednoducho nemôžem odložiť bokom“.

Viac..  Komisia zasiela žiadosti o informácie spoločnostiam Meta a Snap podľa aktu o digitálnych službách

Zo svojej pozície osobitného vyslanca pre Severné Írsko odstúpil zase niekdajší šéf prezidentského úradu Mick Mulvaney, ktorý povedal, že po tom, čo sa deje v Bielom dome sa musel veľmi zamýšľať.

Udalosti vo Washingtone, D.C. viedli aj k rezignácii náčelníka polície Kapitolu Stevena Sunda, ktorý odstúpil po nátlaku lídrov v Kongrese. Šéf republikánov v Senáte Mitch McConnell si vyžiadal rezignáciu šéfa bezpečnosti tejto komory Kongresu Michaela Stengera a on mu vyhovel. Na svoju funkciu rezignoval aj šéf bezpečnosti Snemovne reprezentantov Paul Irving.

Necelé dva týždne pred inauguráciou nového prezidenta Joea Bidena, ktorá sa uskutoční 20. januára, sa lídri demokratov v Kongrese, predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová a šéf senátnych demokratov Chuck Schumer, usilujú o skoré ukončenie úradovania Donalda Trumpa. V spoločnom vyhlásení uviedli, že ak viceprezident Mike Pence a kabinet nevyužijú 25. dodatok ústavy na zbavenie Trumpa úradu, budú napredovať s jeho impeachmentom. Ako poukazuje agentúra AP, ani jedna z možností však vzhľadom na zostávajúci čas nie je pravdepodobná.

(SITA, redakcia).

O red

Odporúčame pozrieť

Eugen Jurzyca: V práve na opravu vidím aj riziká, udržiavať náhradné diely za každú cenu nemá zmysel

Na bezplatný odber spravodajstva z EÚ do vášho emailu sa môžete prihlásiť tu: PRIHLÁSENIE. Oprava …

Consent choices