bilcik
Europoslanec Vladimír Bilčík /SPOLU, EPP/ a Dominika Cibulková. PHOTO: redakcia/reprofoto noviny.sk.

Dominika Cibulková reaguje na očkovanie. Europoslanec Bilčík: Toto svojim rodičom sedemdesiatnikom nevysvetlím

Ešte len veľmi pomaly sa na Slovensku rozbieha očkovanie proti koronavírusu. Zatiaľ dostalo vakcínu zhruba 20 tisíc ľudí, pričom sú úplne jasné stanovené pravidlá, ktoré skupiny ľudí idú prednostne. Ani náhodou tam nie je miesto pre mladých, zdravých ľudí, ktorí navyše ani nepracujú v kritickej infraštruktúre.

Nejakým zázrakom sa medzi prvých zaočkovaných dostala aj bývalá tenistka Dominika Cibulková (31), o čom informoval ako prvý Denník N. Zrejme nebolo v pláne, aby sa táto informácia dostala na verejnosť a je pravdepodobné, že s týmto vedomím konal aj zdravotník, ktorý Cibulkovej vakcínu pichol.

Nemocnica na bratislavských Kramároch, kde Cibulkovú zaočkovali, sa od konania svojho pracovníka z vakcinačného centra dištancuje. Tvrdia, že tenistku zaradil na zoznam neoprávnene.

Po prešetrení prípadu rozhodla riaditeľka nemocnice, že zdravotníkj sa už viac nebude zúčastňovať na očkovaní. Toto považujem za osobné zlyhanie jednotlivca, ktoré ma osobne veľmi mrzí,“ vyjadrila sa riaditeľka Renáta Vandriaková pre Denník N. Očkovanie kohokoľvek, kto sa nenachádza na oficiálnom zozname, je v rozpore s očkovacou stratégiou, kde je celkom presne stanovené poradie oprávnených skupín. Ako prví sú na rade zdravotníci a pracovníci v kontakte so seniormi v domovoch sociálnych služieb, ale aj ďalší pracovníci z kritickej infraštruktúry, ako policajti či vojaci. Potom sú na rade seniori nad 65 rokov a chronicky chorí.

Cibulková by bola po správnosti až v úplne poslednej vlne, ktorá pri súčasnom tempe očkovania a množstve dostupných vakcín nepríde na rad ešte dlho. Tenistka sa vakcínou, pochopiteľne, nepochválila, no vlne kritiky sa iste nevyhne.

Viac..  Obchodovanie s ľuďmi: Poslanci prijali rozsiahlejší zákon na ochranu obetí

Na podanie vakcíny práve Dominike Cibulkovej reaguje aj europoslanec Vladimír Bilčík na sociálnej sieti: „Svojim rodičom sedemdesiatnikom viem vysvetliť mnohé veci, ale to, že štát zaočkuje 31 ročnú tenisovú dôchodkyňu predtým, než majú skutoční dôchodcovia vôbec šancu sa uchádzať o svoju vakcínu, neviem ani uchopiť. Potrebujeme podrobný očkovací plán, jasné pravidlá a dátumy, nie ďalšie Cibulkové na tajňáša.☹️

Po veľkej vlne kritiky reaguje aj bývalá tenistka:

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

 

O red

Odporúčame pozrieť

Europoslanec Bilčík: Naša vláda funguje nasledovným spôsobom: Keď sa strápnime, prekryme to ešte niečím horším!

Naša vláda funguje nasledovným spôsobom: Keď sa strápnime, prekryme to ešte niečím horším! Takže po …

Consent choices