pole, horuco
Ilustračné PHOTO: © European Union.

I. Štefanec: Vďaka európskym inštitúciám sa odhaľujú podvody v slovenskom poľnohospodárstve

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec ( KDH) upozorňuje, že podvody s dotáciami v slovenskom poľnohospodárstve sú odhaľované najmä vďaka práci európskych kontrolných orgánov, ako je OLAF. Štefanec, spoločne so svojim českým kolegom Tomášom Zdechovským, podal v týchto prípadoch niekoľko podnetov.

„Vítam aktivitu slovenských vyšetrovateľov, ktorí už zaistili niekoľko najdôležitejších protagonistov bývalej éry. Mnohé z týchto zatýkaní boli realizované na základe informácií získaných prostredníctvom OLAF a ďalších inštitúcií. Hneď, ako vyšli na povrch informácie o praktikách v slovenskom poľnohospodárstve, začali sme v Európskom parlamente konať. Vyslali sme dve monitorovacie misie a zbierali sme podnety od samotných farmárov. Keďže ich závery plne korešpondovali so zisteniami Najvyššieho kontrolného úradu, uvítal by som, ak by slovenské exekutívne orgány postupovali v tejto problematike aktívnejšie a sami zisťovali informácie, čím by sa proces nastoľovania spravodlivosti v slovenskom poľnohospodárstve urýchlil,“ vyjadril sa k téme europoslanec.

O mam

Odporúčame pozrieť

Eugen Jurzyca: EÚ by mala na ochranu právneho štátu v prvom rade využiť európske orgány činné v trestnom konaní

Maďarsko: Poslanci odsudzujú úmyselné a systematické oslabovanie hodnôt EÚ • Vládnutie prostredníctvom dekrétov, útoky na …

Consent choices