Ilustračné PHOTO Zdroj: © European Union, European Council

Nemecký minister zdravotníctva vyhlásil, že by sa dal zaočkovať vakcínou AstraZeneca

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn by bol ochotný „bez váhania“ sa dať zaočkovať vakcínou proti koronavírusu od firmy AstraZeneca. Vzhľadom na svoj vek však ešte nie je na vakcináciu oprávnený.

Vyjadril sa tak v súvislosti s rozhodnutím nezávislého panelu nemeckých expertov na vakcináciu, ktorý v utorok odporučil, aby látkou od AstraZeneca bežne neočkovali ľudí vo veku pod 60 rokov pre zvyšujúci sa počet prípadov nezvyčajných krvných zrazenín niekoľko dní po vakcinácii. Nemecká vláda toto odporúčanie akceptovala a uviedla, že túto vakcínu budú prednostne podávať ľuďom vo veku nad 60 rokov, hoci môžu byť výnimky po konzultácii s lekárom.

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn, ktorý má 40 rokov, vo štvrtok dostal otázku, či by bol ochotný dať sa zaočkovať vakcínou AstraZeneca. Odpovedal: „Áno, dal by som sa zaočkovať bez výhrad a bez váhania aj vakcínou firmy AstraZeneca.“ Dodal, že jednotlivé prípady sa musia posudzovať individuálne. Konštatoval, že existujú situácie, v ktorých nastáva riziko krvných zrazenín, ale „pretože bez nejakej intenzívnej konzultácie s lekárom nevidím pre seba nijaké riziko, osobne by som bol ochotný“ dať sa zaočkovať touto vakcínou.

Viac..  Von der Leyenová: Pandémia koronavírusu už nie je hrozbou, EÚ navždy zmenila

O redakcia/SITA

Odporúčame pozrieť

jadrove zariadenia

NEMECKO: Odstavujú posledné jadrové reaktory

Nemecko v sobotu začalo s odstavovaním troch posledných jadrových elektrární, čo je súčasťou dlho plánovaného …

Consent choices