Foto: FB Zuzana Čaputová

Slovensko na samite NATO v Bruseli potvrdí svoje doterajšie postoje

Pondelok 14. júna v Bruseli začne samit Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), pričom Slovensko včera potvrdilo svoje stanoviská k financovaniu NATO a k jeho ďalšiemu rozširovaniu, vyplýva to z informácie o pozíciách a prioritách Slovenskej republike na samite NATO v Bruseli, ktorú včera slovenská vláda vzala na vedomie.

Na samite bude Slovensko zastupovať prezidentka Zuzana Čaputová, minister zahraničných vecí Ivan Korčok, minister obrany Jaroslav Naďa stály predstaviteľ SR pri NATO Peter Bátor.

„Očakávania od blížiaceho sa samitu NATO sú jednoznačné. Lídri by mali vyslať silný odkaz k potvrdeniu pevného transatlantického spojenectva a pripravenosti NATO brániť členské krajiny a chrániť spoločné hodnoty a záujmy,“ uviedol minister Ivan Korčok 1. júna.

Generálny tajomník NATO J. Stoltenberg uviedol, že na samite sa bude tiež riešiť ambiciózny plán adaptácie Aliancie do roku 2030. Návrhy na zlepšenie pripravenosti NATO na meniace sa hrozby sa týkajú aj zvýšenia odolnosti voči hybridným aktivitám cudzích štátov, ako aj udržania technologickej prevahy, či zintenzívnením reakcie NATO na klimatické zmeny.

Viac..  Politika súdržnosti EÚ: nových 1,3 milióna pracovných miest do roku 2027

O Marco Németh

Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Prezidentka privítala na Slovensku francúzskeho prezidenta E. Macrona

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v stredu privítala na Slovensku francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Po …

Consent choices