Ilustračné PHOTO Zdroj: screenshot © European Union, European Council

KORONAVÍRUS: Európska lieková agentúra schválila výrobu vakcíny J&J v Taliansku

Európska lieková agentúra (EMA) schválila nový výrobný závod na produkciu vakcín americkej spoločnosti Johnson & Johnson proti ochoreniu COVID-19. Agentúra vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok, uviedla, že nový závod v talianskom meste Anagni bude finalizovať výrobu vakcín firmy J&J. EMA očkovaciu látku tejto spoločnosti pre dospelých schválila v marci.

Distribúciu vakcíny J&J v Európskej únii v posledných mesiacoch spomalili výrobné problémy, keďže milióny dávok vyrobených v USA sa museli zlikvidovať pre kontamináciu. EÚ si objednala 200 miliónov dávok vakcíny J&J, pričom do konca júna mala obdržať 55 miliónov dávok. Zatiaľ však do EÚ prišlo len o trochu viac ako 14 miliónov dávok tejto očkovacej látky.

Nasadenie vakcíny spoločnosti Johnson & Johnson zabrzdilo aj to, že EMA pripustila „možné spojenie“ medzi touto očkovacou látkou a veľmi zriedkavými prípadmi krvných zrazenín. Predstavitelia zdravotníctva však uviedli, že prínosy vakcíny vysoko prevyšujú nad jej rizikami.

Viac..  Von der Leyenová: Pandémia koronavírusu už nie je hrozbou, EÚ navždy zmenila

O redakcia/SITA

Odporúčame pozrieť

vakcina

Novavax požiadal EMA o schválenie jeho vakcíny pre tínedžerov

Americká farmaceutická spoločnosť Novavax požiadala Európsku liekovú agentúru (EMA) o povolenie použitia jej vakcíny proti …

Consent choices