Paolo Gentiloni
Paolo Gentiloni, komisár pre hospodárstvo. PHOTO: © European Union.

Rada Európskej únie schválila plány obnovy dvanástim členským štátom

Rada Európskej únie (EÚ) v utorok schválila plány obnovy po pandémii koronavírusu dvanástim členským štátom. Rozhodnutie ministrov financií eurobloku umožní daným štátom uvoľňovať prostriedky na predfinancovanie veľkého množstva projektov, ktoré majú zabezpečiť, aby bolo hospodárstvo EÚ zelenšie a digitálne vyspelejšie. Schválenie prípravy na uvoľnenie prostriedkov je kľúčovým krokom v rámci podporného programu vo výške 800 miliárd eur, na ktorom sa štáty únie dohodli vlani.

Eurokomisár pre hospodárstvo Paolo Gentiloni vyhlásil, že je to „ozajstný začiatok“ plánov EÚ na oživenie a obnovu ekonomík. „Zvýši to dôveru na trhoch, v krajinách a umožní začatie investícií a reforiem,“ vysvetlil.

Rada odobrila plány Belgicka, Dánska, Francúzska, Grécka, Lotyšska, Luxemburska, Nemecka, Portugalska, Rakúska, Slovenska, Španielska a Talianska. Schválenie ďalších plánov sa očakáva neskôr počas leta.

Viac..  Finančná dohoda s EK pridáva Slovensku ďalšie milióny k Plánu obnovy a odolnosti SR

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Finančná dohoda s EK pridáva Slovensku ďalšie milióny k Plánu obnovy a odolnosti SR

Vláda Slovenskej republiky dnes odsúhlasila novú Finančnú dohodu medzi Európskou komisiou a Slovenskou republikou. Výsledná suma, ktorá …

Consent choices