plynovod
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Stanovisko Ivana Korčoka k vyhláseniu USA a Nemecka na podporu Ukrajiny a dostavby plynovodu Nord Stream 2

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok uviedol, že spoločnú dohodu USA a Nemecka v prípade Nord Stream 2 vníma ako uznanie zo strany Spojených štátov, že plynovod, voči ktorému sme spoločne prezentovali výhrady, sa stáva realitou. Ocenil zároveň silnú podporu Nemecka a Spojených štátov teritoriálnej integrite Ukrajiny a avizované kroky, ktoré majú garantovať energetickú bezpečnosť strednej a východnej Európy.

„Táto dohoda predstavuje dôležitý záväzok a politický signál zo strany Spojených štátov a Nemecka pri obnove transatlantickej spolupráce, ktorá je zásadným bezpečnostným záujmom Slovenskej republiky,“ vyhlásil minister I. Korčok.

Šéf slovenskej diplomacie dodal, že aj touto dohodou sa potvrdzuje strategický význam Ukrajiny pre bezpečnosť Slovenska a celej Európy. „Od USA a osobitne od Nemecka zároveň naďalej očakávam, že vynaloží všetku svoju váhu a vplyv pre zachovanie tranzitu dostatočného množstva plynu cez Ukrajinu aj do budúcnosti. Toto je výzva pre najbližšie obdobie v rokovaniach s Ruskom, aby sa tak naplnil jeden z kľúčových cieľov dohody, ktorú včera urobilo Nemecko so Spojenými štátmi,“ doplnil minister I. Korčok.

Viac..  Michel pripomenul Orbánovi, že EÚ už má asociačnú dohodu s Ukrajinou

O mam

Odporúčame pozrieť

R. Káčer: EÚ vytrvá v podpore Ukrajiny tak dlho, ako to bude potrebné

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer sa v pondelok, 23. januára …

Consent choices