Minister Ján Budaj na EXPO 2021. PHOTO: MŽP SR

Minister Budaj otvoril diskusiu na vysokej úrovni o Európskej zelenej dohode

Minister životného prostredia SR Ján Budaj na Svetovej výstave Expo Dubaj 2020 otvoril odbornú debatu zameranú na Európsku zelenú dohodu (EGD), ktorú organizuje Európska únia (EÚ) vo Švédskom pavilóne.

K budúcnosti európskeho kontinentu v globálnom kontexte sa minister za panelovým stolom stretol s veľvyslancom EÚ v Spojených Arabnských Emirátoch (SAE) Andrea Matteo Fontana, generálnym švédskym komisárom Jan Thesleffom, komisárkou EÚ pre inovácie Mariya Gabriel, ministerkou energetiky z Cypru Natasa Pilides a ďalšími vysoko postavenými funkcionármi zo sveta.

Budúcnosť Európy, ale aj celého sveta závisí od zdravej planéty. Európska únia využila Expo platformu na to, aby zvýraznila európske úspechy vo výskume a v inováciách, ktoré môžeme využiť ako nástroj na dosiahnutie klimatickej neutrality a trvalej udržateľnosti. EÚ musí  spolupracovať s globálnymi hráčmi pri dosahovaní tohto celosvetového cieľa. Ako jediný kontinent sa chceme stať klimaticky neutrálnym do roku 2050. Téma Európskej zelenej dohody bola preto aj dnes na  Expo Dubaj 2020 predmetom diskusie so zahraničnými partnermi. Minister Ján Budaj zdôraznil: „Nové technológie sú naša šanca ako zabezpečiť optimistickú budúcnosť, preto je súčasťou  Expo Dubaj aj slovenská podnikateľská misia. Má pripravené množstvo ekologicky-futuristických technológií.“

Viac..  Michal Wiezik: Vlk je chránený na Slovensku aj na európskej úrovni. Prišli sme s výzvou "nestrielajte vlky"

O mam

Odporúčame pozrieť

hojsik

M. Hojsík: Ján Budaj by mal verejnosti vysvetliť svoje dotácie z plánu obnovy na rozvoj regiónov

Niektoré dotácie Budajovho ministerstva  v Poloninách a na Muráni môžu budiť v širokej verejnosti rozpaky. …

Consent choices