cestovanie, letisko
Ilustračné PHOTO: © European Union.

MZV vyzýva pri ceste do Španielska na zistenie podmienok v tranzitných krajinách

Rezort diplomacie vyzýva Slovákov cestujúcich do Španielska, aby si vopred zistili aj podmienky v krajinách, cez ktoré budú tranzitovať. V niektorých prípadoch im totiž môže byť vstup do krajiny odopretý. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

„Ide predovšetkým o vstup zo štátov ako je India, Brazília, Južná Afrika, Portugalsko alebo tranzit cez Francúzsko, Holandsko, Nemecko, Rakúsko, Maďarsko a podobne,“ vymenúva rezort diplomacie. V prípade niektorých z týchto krajín môže byť vstup do Španielska úplne odopretý alebo budú úrady požadovať ďalšie doklady.

MZVEZ SR vyzýva aj na kontrolu podmienok nástupu do lietadla v prípade rôznych leteckých spoločností. Tie sa totiž môžu od prípadu k prípadu odlišovať a cestujúcim spôsobiť problémy. Na vstup do krajiny požadujú španielske úrady buď negatívny test, potvrdenie o zaočkovaní alebo o prekonaní ochorenia COVID-19. Slovensko patrí z pohľadu Španielska medzi krajiny s vysokým rizikom nákazy.

Viac..  Ivan Štefanec: Vstup Ukrajiny do EÚ bude mať na Slovensko významný dopad

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Vstup Ukrajiny do EÚ bude mať na Slovensko významný dopad

Európska komisia odporúča začať prístupové rokovania o vstupe Ukrajiny a Moldavska do Európskej únie. Podľa …

Consent choices