koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

V Európe a Strednej Ázii môže počas najbližších troch mesiacov zomrieť na COVID-19 až pol milióna ľudí

Európa a stredoázijské štáty sú opäť v „epicentre“ pandémie koronavírusu, čo môže spôsobiť, že do 1. februára budúceho roka v týchto regiónoch podľahne ochoreniu COVID-19 ďalších 500-tisíc ľudí. Ako uvádza web euronews.com, toto tvrdenie vyslovil riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hans Kluge.

Varovanie z úst 52-ročného belgického lekára prišlo po náraste prípadov koronavírusu v dôsledku nízkej miery zaočkovanosti v niektorých krajinách patriacich do týchto regiónov v kombinácii s menším množstvom preventívnych opatrení voči šíreniu vírusu.

V európskom regióne sa v priebehu ostatných štyroch týždňov zvýšil počet nových prípadov COVID-19 o 55 %. Kluge povedal, že zaočkovanosť na „starom kontinente“ nie je dostatočne vysoká a k nárastu prispela zimná sezóna, ľudia zhromažďujúci sa v uzavretých priestoroch, slabé používanie rúšok a nákazlivejší delta variant koronavírusu. Podľa expertov WHO sú dôvodom nárastu v celom regióne aj obrovské rozdiely v podávaní vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Viac..  EÚ: V roku 2022 opäť došlo k nárastu antimikrobiálnej rezistencie

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

EÚ posudzuje situáciu s COVID-19 v Číne

Európska únia (EÚ) posudzuje nárast prípadov ochorenia COVID-19 v Číne po tom, ako Peking uvoľnil …

Consent choices