leyen
Predsedníčka Európskej komisie von der Leyen. PHOTO: © European Union.

Ukrajina je jednou z nás a chceme ju v Európskej únii, uviedla Ursula von der Leyenová

Ukrajina je „jednou z nás a chceme ju v Európskej únii“. V rozhovore pre portál Euronews sa tak vyjadrila predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.

Rozhovor sa uskutočnil po tom, ako Brusel oznámil, že Ukrajine pošle zbrane, v Európskej únii (EÚ) zakáže pôsobenie ruskom podporovaných médií a tiež využívanie vzdušného priestoru ruským lietadlám. Napriek podpore ukrajinského členstva v EÚ však von der Leyenová nenaznačila, že by malo ísť o rýchly vstup, o aký v sobotu žiadal prezident Volodymyr Zelenskyj.

V súvislosti s možnosťou mierových rozhovorov medzi Ukrajinou a Ruskom zároveň poznamenala, že dôvera v ruského prezidenta Vladimira Putina je úplne zničená. „Samozrejme, že je dôležité, aby ukrajinská strana súhlasila s mierovými rokovaniami a aby boli podmienky pre ukrajinskú stranu prijateľné. Všeobecne je vždy lepšie rokovať o mieri ako bojovať. Dôvera v prezidenta Putina je však úplne zničená,“ doplnila.

Viac..  EÚ nepotrebuje predĺžiť dohodu o tranzite ruského plynu cez Ukrajinu

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Európsky parlament schválil zásadnú rozpočtovú podporu pre Ukrajinu a EÚ

Europoslanci schválili dlhodobé financovanie pre Ukrajinu, platformu Strategické technológie pre Európu (STEP) a súvisiace zásadné …

Consent choices