stavbar
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Stavebníctvo eurozóny v minulom roku vzrástlo o 5,2 %

Stavebná produkcia eurozóny podľa sezónne upravených údajov v decembri medzimesačne klesla o štyri percentá a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa zmenšila o 3,1 percenta. Medziročne stavebníctvo eurozóny kleslo o 3,9 percenta a stavebná výroba EÚ oslabila o 1,8 percenta. Za celý minulý rok sa stavebný sektor v eurozóne zväčšil o 5,2 percenta a v celej EÚ o 4,8 percenta. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Slovenské stavebníctvo v decembri medzimesačne vzrástlo o 2,6 percenta, ale medziročne kleslo o 1,8 percenta. V rámci členov EÚ, z ktorých boli údaje k dispozícii, stavebníctvo v decembri medzimesačne najviac kleslo v Rakúsku (-8,1 %), Nemecku (-7,3 %) a vo Francúzsku (-7 %). Najviac stavebníctvo medzimesačne stúplo v Maďarsku (7,2 %), Švédsku (4,6 %) a v Belgicku (3,2 %).

Viac..  Spotrebitelia v eurozóne v júli nezmenili svoj názor na vývoj inflácie

Medziročne sa decembrová stavebná produkcia najvýraznejšie zmenšila v Nemecku (-13,6 %), Slovinsku (-6,4 %) a v Rakúsku (-4,3 %). Najviac stavebníctvo v decembri medziročne posilnilo v Maďarsku (29 %), Taliansku (19,3 %) a vo Švédsku (9,6 %).

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

V krajinách EÚ klesá počet hasičov aj napriek vyššiemu riziku požiarov

Počet hasičov v členských krajinách EÚ klesá napriek tomu, že Európa v dôsledku klimatických zmien …

Consent choices