pollak
Peter Pollák, europoslanec /OĽaNO, EPP/. PHOTO: European Union.

Peter Pollák: Dôstojný život a rovnaké zaobchádzanie s Rómami nie je luxus, je to nevyhnutnosť!

„Rómovia sú súčasťou našej histórie a nášho dedičstva a veľkou mierou prispeli ku kultúrnemu bohatstvu, rozmanitosti, ekonomike a spoločnej histórii Európy. 8. apríla je príležitosťou si to pripomenúť a taktiež zvýšiť povedomie o situácii Rómov v Európe,“ povedali Manfred Weber, predseda poslaneckého klubu EĽS, a Peter Pollák vo výzve týkajúcej sa naliehavejších opatrení v oblasti inklúzie Rómov v Európe.

„Rómovia sú Európania a ako takí by mali mať rovnaké práva a rovnaké zaobchádzanie ako všetci ostatní európski občania. Pri pohľade na realitu v niektorých členských štátoch nie je na čo byť hrdý, najmä keď vidíme ľudí, ktorí napriek masívnym finančným investíciám, ktoré boli k dispozícii v predchádzajúcich rokoch, žijú bez prístupu k pitnej vode a základnej infraštruktúre,“ uviedol Peter Pollák. europoslanec. „Potrebujeme nový začiatok, ktorý bude vychádzať z predchádzajúcich skúseností, založený na efektívnejšom využívaní finančných prostriedkov a dôslednom monitorovaní. Je načase prejsť k implementácii, ktorá prináša hmatateľné výsledky.“

Predseda poslaneckého klubu EĽS Manfred Weber: „Je jasné, že je potrebné urobiť viac, napríklad keď sa pozrieme na integráciu rómskych detí do vzdelávania v našich členských štátoch. Poslanecký klub Európskej ľudovej strany je odhodlaný v nadchádzajúcich rokoch dosiahnuť ďalší pokrok v oblasti začleňovania Rómov a sme hrdí na to, že poslanec Európskeho parlamentu rómskeho pôvodu Peter Pollák je súčasťou poslaneckého klubu EĽS.

Viac..  EP podporil pravidlá na zníženie znečistenia ovzdušia ťažkými vozidlami

„Rómovia si zaslúžia slušný život bez násilia a diskriminácie. Chceme, aby boli hrdými Európanmi, hrdými Rómami,“ uzavreli Weber a Pollák.

Poslanecký klub EĽS prijal v júni 2020 svoj pozičný dokument o procese začleňovania Rómov do EÚ; jeho celé znenie si prečítajte na nasledovnom linku.

O red

Odporúčame pozrieť

Peter Pollák: Hnutie Slovensko je proti správe o navrhovaných zmenách zmlúv EÚ

„Vzhľadom na nové okolnosti, vzhľadom na to, čo sa udialo v posledných rokoch, či už …

Consent choices