Martin Klus na škole. PHOTO: FB Martin Klus

M. Klus: Záujem o Európu, náš spoločný domov, musíme vzbudiť už u detí zo základných škôl

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Martin Klus privítal v pondelok, 20. júna 2022, na pôde rezortu diplomacie v Bratislave žiakov Základnej školy Karloveská 61.

„Už celá generácia mladých ľudí nezažila Slovensko pred vstupom do Európskej únie, oni sa už do mierovej, demokratickej a prosperujúcej EÚ narodili, a preto sú výhody nášho členstva pre nich samozrejmosťou. O to dôležitejšie je vysvetľovať im, že toto všetko nie je nič automatické a ľahko o to môžeme prísť, ak sa o náš spoločný európsky domov nebudeme zaujímať a starať,“ uviedol štátny tajomník M. Klus. Veľký význam preto štátny tajomník pripisuje vzdelávaniu detí a študentov o fungovaní EÚ a osvete o európskych hodnotách, ktoré sú aj po dekádach inšpiráciou. Dôkazom je aj záujem viacerých európskych krajín o členstvo v EÚ.

Viac..  Poslanci Európskeho parlamentu vyzvali na dôslednejšie uplatňovanie práv detí

Žiaci sa počas návštevy ministerstva interaktívnou formou dozvedeli viac aj o histórii a fungovaní EÚ, ako aj o osemnástich rokoch nášho členstva a jeho prejavoch v každodennom živote. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR aj takýmito aktivitami prispieva k zvyšovaniu povedomia o EÚ, presne podľa požiadaviek nedávno skončenej Konferencie o budúcnosti Európy, na ktorú tieto aktivity priamo nadväzujú.

O mam

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Deti musia byť pred nebezpečnými hračkami dostatočne chránené

Výbor Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa pripravuje návrh správy týkajúci sa nariadenia …

Consent choices