stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

Ivan Štefanec: Miesto Ukrajiny a Moldavska je v Európskej únii

Lídri štátov EÚ na samite v Bruseli udelili Ukrajine a Moldavsku štatút kandidátskych krajín na vstup do Európskej únie. Gruzínsko bude musieť splniť ešte viacero podmienok. Na urýchlené prijatie Ukrajiny a Moldavska do EÚ vyzýval poslanecký klub Európskej ľudovej strany, ktorá je najväčšou frakciou Európskeho parlamentu.

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) sa stotožňuje s názorom frakcie a hovorí, že prijatie Ukrajiny a Moldavska do Európskej únie nie je len odmenou statočným Ukrajincom brániacim naše hodnoty, ale aj dôležitým strategickým a geopolitickým aktom na zamedzenie šírenia vojnových imperialistických chúťok Kremľa v Európe.   

„Ukrajina aj Moldavsko si vybrali európsku cestu demokracie, slobody a právneho štátu. Ukrajinci za ňu platia aj krvou. Ich miesto je v Európe. Ak nebudú v demokratickej Európe, budú musieť slúžiť imperialistickým záujmom Kremľa,“ vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Jozef Mihál: V slovenskom parlamente zažívame hádky, v EP neviete rozoznať opozíciu a koalíciu

O mam

Odporúčame pozrieť

Michel pripomenul Orbánovi, že EÚ už má asociačnú dohodu s Ukrajinou

Predseda Európskej rady Charles Michel nenechal bez reakcie piatkové vyhlásenie predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, …

Consent choices