energeticka infrastruktura
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Brusel uvažuje o oddelení cien plynu a elektriny

Najbližšie kroky pri riešení zhoršujúcej sa energetickej krízy v Európe v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu by Európska únia mala zverejniť na budúci týždeň. Povedala to eurokomisárka pre energetiku Kadri Simsonová v rozhovore pre agentúru The Associated Press na pôde Európskej delegácie v Jakarte.

Eurokomisárka uviedla, že súčasťou balíka opatrení by mohlo byť oddelenie cien plynu a elektriny, zvýšenie likvidity na trhu a koordinovaná redukcia dopytu. Zároveň by mohol obsahovať dočasné zastropovanie cien plynu používaného pri výrobe elektriny či modifikáciu obchodných pravidiel na burzách s elektrinou.

Mimoriadna schôdza ministrov energetiky Európskej únie sa uskutoční v piatok v Bruseli. Diskutovať budú o celoeurópskom balíku riešení rastu cien na trhu s elektrinou, informovala Simsonová. Podľa jej slov Európska komisia očakáva, že balík bude schválený v utorok na budúci týždeň.

Viac..  EÚ obmedzí obchod s ruskými diamantmi, oznámil Michel

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

EÚ prilákala viac ako 13,4 mld. m³ plynu v prvom spoločnom obstarávaní plynu

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič dnes ráno oznámil úspešný výsledok vôbec prvej medzinárodnej verejnej súťaže na spoločný …

Consent choices